Chomutov překonal hranici sto bodů a míří za triumfem v první lize

Hokejisté Chomutova překročili po výhře nad Ústím nad Labem 2:1 hranici 100 bodů a v sobotu se mohou stát s předstihem vítězi základní části první ligy. Za nimi jsou o 14 bodů zpět České Budějovice, které se stále drží před Kladnem. Rytíři s Litoměřicemi dlouho prohrávali a o svém vítězství rozhodli až v 54. minutě v přesilovce.

Radost hokejistů Chomutova.

I Chomutov byl v severočeském derby s Ústím rád za nejtěsnější výhru. Hosté na začátku závěrečné třetiny vyrovnali, když se puk po střele Tomáše Kolafy odrazil od tyčky do zad gólmana Miroslava Kopřivy a následně za čáru. O chvíli později však ústečtí obránci chybovali v rozehrávce, puk získal rozjetý David Květoň a svůj nájezd bezpečně proměnil.

České Budějovice odehrály z týmů z čela tabulky nejklidnější zápas. V Mostu vedly ve 24. minutě 4:0 a ve zbytku zápasu už žádný gól nepadl. Dvakrát se prosadil Tomáš Nouza a s 32 zásahy se vyhoupl do na první místo mezi střelci. Za nejproduktivnějším týmem soutěže tentokrát vynikl i gólman Ondřej Bláha, jenž počtvrté v sezoně udržel čisté konto.

Kladno hned na začátku zápasu s Litoměřicemi připomnělo svým fanouškům, že se mu na tohoto soupeře nedaří. V sezoně s ním prohrálo všechny tři zápasy a dnes za úvodních 88 vteřin inkasovalo dvakrát. A když Rytíři snížili, hosté za půl minuty měli dvoubrankový náskok zpět. Domácí ovšem stihli i zásluhou trestného střílení zanedlouho vyrovnat a šest minut před koncem obrátil skóre ranou v přesilovce kapitán Petr Tenkrát.

46. kolo první hokejové ligy:
Šumperk - Jihlava 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 37. Velecký, 39. A. Holík - 6. Kaláb, 14. Diviš, 27. Prokš, 45. A. Zeman, 59. Dobrovolný. Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:9, navíc R. Čermák (Jihlava) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1025.
Havlíčkův Brod - Třebíč 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 45. Padělek, 56. Parýzek - 5. Pekr, 8. Beneš, 30. Mrázek, 59. R. Erat. Rozhodčí: Zubzanda - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 580.
Kladno - Litoměřice 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)
Branky: 27. Dragoun, 29. Rudovský, 33. M. Hořava z trest. střílení, 54. Tenkrát - 1. Kalla, 2. Volek, 27. Jarůšek. Rozhodčí: Grech - Belko, Kokrment. Vyloučení: 6:6, navíc L. Špelda (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1962.
Kadaň - Prostějov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 12. R. Havel, 57. Sikora, 60. Račuk - 10. Matyáš. Rozhodčí: Würtherle - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 250.
Most - České Budějovice 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 2. a 17. Nouza, 5. Pajič, 24. Heřman. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8, navíc Nedrda (Most) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 319.
Benátky nad Jizerou - Havířov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 20. M. Pabiška, 24. Plodek - 52. Maruna. Rozhodčí: Škrobák - Malý, Tvrdík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 255.
Chomutov - Ústí nad Labem 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 17. Gajovský, 49. D. Květoň - 44. Kolafa. Rozhodčí: Bejček - Kreuzer, Šmika. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 2757.