Ústí n. Labem - Chomutov 2:9Piráti vyloupili Ústí, Kladno poprvé porazilo Jihlavu. Třebíč je krok od semifinále

Hokejisté Třebíče jsou už jen jedno vítězství od postupu do čtvrtfinále první ligy. V neděli totiž vyhráli v Havířově 3:2 po samostatných nájezdech a v sérii vedou 3:0 na zápasy. Naopak Kladno poprvé uspělo v duelu s Jihlavou. Druhou výhru v severočeském derby s Ústím zaznamenal Chomutov. O krok blíž ke čtvrtfinále jsou i Benátky, které doma zdolaly České Budějovice 7:4.

Třebíč po dvou jednoznačných domácích zápasech narazila v Havířově na tuhý odpor. Domácí tým si dal velký pozor na nečistou hru, neboť v oslabeních na Vysočině často inkasoval. I tentokrát sice šla Horácká Slavia do vedení v přesilovce po Havlově trefě, k obratu ale Havířovu pomohly naopak fauly hráčů Třebíče. Dvě trestná střílení proměnili Doudera a Chmeliewski. Vedení však domácí tým neudržel a dvě minuty před koncem srovnal na 2:2 Erat. Rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž uspěl jako jediný třebíčský Dolníček.

Kladnu pomohly přesilovky

Kladno na domácím ledě potřebovalo dokázat fanouškům, že sérii s Jihlavou nevypouští. Hostující Dukla sice po Semanově rychlém kontru brzy vedla, pak se však gólů dočkali i Rytíři. K obratu z 0:1 na 3:1 pomohly domácím přesilovky, ve kterých postupně skórovali Horna, Kaberle a Hlaváč.

V další početní výhodě domácích však snížil Diviš a Jihlava v průběhu poslední třetiny vyrovnala. Rozhodující gól dal po důrazné dorážce domácí Tenkrát a Rytíři vítěztsvím 4:3 vykřesali šanci na obrat v sérii. Zápas nedohráli kladenský Redlich a jihlavský Mocek, které sudí šest minut před koncem po bitce poslali předčasně do šaten.

Piráti si podmanili Ústí

Chomutov po nečekané domácí prohře ve druhém utkání série tentokrát nenechal nic náhodě a zápas v Ústí naprosto ovládl. Rozhodující okamžiky přišly v průběhu druhé třetiny, kdy hostující Piráti v rozmezí necelých tří minut odskočili po gólech Rutty, Růžičky a Drtiny na 5:1.

Domácí Ústí sice ještě po Pořického dorážce snížilo, ale v poslední třetině už síly na zvrat nenašlo. Naopak Chomutov přidal další čtyři góly a navýšil skóre na hrozivých 2:9.

Budějovice padly ve třetí třetině

Benátky šly sice do play off až z 9. místa, ale dokonale si ho užívají. Poté, co vyřadily v předkole Litoměřice, nyní trápí i favorizované České Budějovice. Středočeši před domácím publikem po druhé třetině prohrávali 2:3, když Motor využil dvě přesilovky a další tři promarnil.

V poslední třetině ale přišel dokonalý obrat. Domácí dostali dvakrát příležitost trestných střílení a Skořepa i Dlouhý uspěli, mezitím navíc využil dvojnásobnou přesilovku Víšek. Benátky nakonec nastřílely Motoru v poslední třetině pět gólů a vyhrály 7:4.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 3. zápasy
Ústí nad Labem - Chomutov 2:9 (0:1, 2:4, 0:4)
Branky: 28. Tůma, 38. Pořický - 13. a 33. Rutta, 23. Chlouba, 35. Růžička, 36. Drtina, 41. Hřebejk, 44. O. Kaše, 52. Kämpf, 57. D. Květoň. Rozhodčí: Petružálek, Jílek - J. Toman, Rozlílek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 5113. Stav série: 1:2.
Benátky nad Jizerou - České Budějovice 7:4 (1:1, 1:2, 5:1)
Branky a nahrávky: 14. Jonák, 23. Říha, 47. Skořepa z tr. střílení, 50. Víšek, 54. Dlouhý z tr. střílení, 57. Pabiška, 60. Mikyska - 20. Žovinec, 26. Straka, 29. Nouza, 56. Vráblík. Rozhodčí: Talpa, Úlehla - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 12:7, navíc Říha - Pajič oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1230. Stav série: 2:1.
Havířov - Třebíč 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 39. Doudera z tr. střílení, 45. Chmielewski z tr. střílení - 30. Havel, 59. Erat, rozh. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Kubičík, Přikryl - Černý, Kašík. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 3389. Stav série: 0:3.
Kladno - Jihlava 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 15. Horna, 20. Kaberle, 25. Hlaváč, 48. Tenkrát - 5. Seman, 34. Diviš, 45. Dobrovolný. Rozhodčí: Mrkva, Trombík - Bryška, Skopal. Vyloučení: 2:6, navíc Redlich - Mocek 5 minut a do konce zápasu. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 4017. Stav série: 1:2.