Šumperk - Kladno 3:5Kladno vede první ligu o pět bodů, Slavia padla v Havířově

Hokejisté Havířova dokázali před vyprodanou halou porazit v první lize pražskou Slavii 3:0 a zaznamenali už třetí vítězství ve vzájemných zápasech v sezóně. První příčku si upevnilo Kladno, které vyhrálo v Šumperku 5:3, překvapivě doma padl českobudějovický Motor, který nestačil na Přerov.

Slavia přilákala do havířovské arény 5328 diváků, kteří viděli nadšený a hlavně zodpovědný výkon domácích. Havířov šel do vedení v 7. minutě po Hudečkově pohotové střele a pak hodně často spoléhal na gólmana Laca. Klid přinesla domácím druhá branka z Kankovy hole, a jelikož se Havířov téměř vyvaroval vyloučení, dovedl zápas ke třem bodům. Vítěznou pojistku dal devět minut před koncem opět Hudeček.

Českým Budějovicím v duelu s Přerovem vůbec nevyšla druhá třetina, ve které si hosté během chvíle vypracovali i díky třem přesilovkovým trefám čtyřbrankový náskok. Sikora, Král a Koblasa navíc pokořili brankáře Bláhu třemi slepenými góly během 85 sekund.

Motor se ještě pokusil zápas zachránit a v poslední třetině snížili Mikyska a Nouza na 2:4. Další naději ale vzalo domácím Suchánkovo vyloučení a v závěru i skvěle chytající gólman Klimeš.

Kladno tak i díky zaváhání Jihočechů zvýšilo náskok v čele soutěže na pět bodů. Rytíři zvládli v Šumperku skvěle druhou třetinu, ve které otočili vývoj zápasu čtyřmi brankami. Domácí celek sice ještě snížil zři minuty před koncem po Milfaitově trestném střílení na 3:4, ale pečeť vítězství pro Kladno zaznamenal do prázdné brány 15 sekund před koncem Skuhravý.

Třetí příčku drží Jihlava, která doma porazila Kadaň 2:0, šestou pozici udržel Prostějov díky vítězství 5:2 v Litoměřicích. Desáté místo, znamenající účast v play off, pomalu uniká Třebíči, která prohrála na ledě Mostu 2:3.

48. kolo první hokejové ligy:
České Budějovice - Přerov 2:4 (0:0, 0:4, 2:0)
Branky: 52. Mikyska, 53. Nouza - 25. Sýkora, 35. Sikora, 36. Král, 36. Stoklasa. Rozhodčí: Wagner - Jílek, Šperl. Vyloučení: 10:14, navíc Suchánek - Grof oba 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 6421.
Havířov - Slavia Praha 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 7. a 52. Hudeček, 33. Kanko. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Novák. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5328.
Jihlava - Kadaň 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 12. Harkabus, 19. Grebeňuk. Rozhodčí: Kopeček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. Diváci: 1514.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 39. a 53. Roubík, 16. Bernad, 34. Brož. Rozhodčí: Petružálek - Bosák, Kokrment. Vyloučení: 6:3, navíc Gengel 5 min. a do konce zápasu, Sobotka 10 min. a do konce zápasu - Ulrych a Havlín oba 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 1183.
Litoměřice - Prostějov 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 15. Kopta, 29. Kalla - 19. a 60. Čuřík, 16. Protivný, 30. Kuncek, 34. Šlahař. Rozhodčí: Grech - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 1050.
Šumperk - Kladno 3:5 (1:0, 1:4, 1:1)
Branky: 8. Holík, 36. Plášek, 57. Milfait z tr. střílení - 23. Nash, 23. Zajíc, 27. Stach, 29. Procházka, 60. Skuhravý. Rozhodčí: Fiala - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 12:13, navíc Staněk (Šumperk) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 934.
Most - Třebíč 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 7. Slavíček, 14. Doležal, 51. Alinč - 50. R. Zohorna, 56. Kristl z tr. střílení. Rozhodčí: Krob - Coubal, Malý. Vyloučení: 6:5, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 215.