Hokejisté Slavie deklasovali Vítkovice

Hokejisté Slavie si v pátečním duelu 6. kola extraligy s Vítkovicemi přesvědčivě udrželi neporazitelnost i vedení v tabulce, brankář Franěk si k tomu poprvé v sezóně připsal čisté konto. Domácí hned v úvodní třetině získali dvougólové vedení a napadáním už ve středním pásmu a důslednou obranou prakticky eliminovaly vítkovickou rychlost.

Největší gólovou akci měli hosté v oslabení, ale Tomášek i Hubáček předvedli nedůrazné zakončení. Už předtím však skóre otevřel Dlouhý po přímočaré přihrávce Vlasáka, který pak 68 vteřin před koncem první části využil přesilovku při Kubošově trestu. Pinc se ještě snažil střelu zastavit ramenem, ale puk si našel cestu do branky.

Domácí byli častěji u puku, soupeře přebruslili i předčili důrazem v osobních soubojích a slibné šance si vedle agilního Vlasáka vytvářel i dotěrný Bednář, ale zblízka Pince neuměl překonat. Vítkovická obrana se však pod tlakem dopouštěla faulů a Pražané v početní výhodě dokázali zvyšovat náskok.

Po čtvrté trefě znechucený Pinc ujel z branky. Posledních třináct minut utkání proto dochytal v tomto ročníku debutující Kameš, jenže za chybující obranou inkasoval třikrát během 66 vteřin a hosté jeli domů s debaklem.

Slavia - Vítkovice 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Dlouhý (Vlasák), 19. Vlasák (L. Havel). 36. Žižka (Beránek, Duda), 47. Divíšek (J. Novák, Vlasák), 53. Vondrka (L. Havel, Divíšek), 54. Bednář (Vlasák, Divíšek), 55. Sup (Sobotka, Kadlec). Rozhodčí: Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 9:9. Využití: 4:0. Diváci: 3690.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Vítkovice: Pinc (47. Kameš) - Kuboš, Philipp, Jurečka, Hudec, Jasečko, Chmelíř, Dresler, Gulaši - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, R. Procházka, Káňa - M. Tomášek, Hulva, Köhler. Trenéři: Vůjtek a Holaň.