Slavia doma opět vyhrála

Slavia zůstává doma stoprocentní, agresivní hrou se prosadila proti Budějovicím, i když si v poslední třetině nechala značně ukrojit z tříbrankového náskoku. Po páteční sedmigólové nadílce Vítkovicím vyrukovali domácí znovu s útočnou chutí i na jihočeského protivníka a už ve 3. minutě jim Hruškovo sólo přineslo vedoucí gól.

Hruška ze Slavie překonává brankáře Chábera.

Na druhé straně v podobné pozici neuspěl Hanzal, ale stále nebezpečnější akce byli k vidění před Cháberovou brankou.

Gólové zakončení předvedli slávisté až dvakrát během 78 vteřin prostředního dějství. Nejprve se Vlasák při hře čtyř proti čtyřem protáhnul obranou, hned při dalším střídání pohotově střílel Kolařík. Hosté ale nerezignovali, Šimánek v přesilovce ukončil po 117 minutách Fraňkovu neprůstřelnost v lize a Gřegořek při power-play ještě stihl zdramatizovat závěr.

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Byl to pro nás nejtěžší domácí zápas sezóny, o ten gól navrch jsme byli agresivnější." Milan Kupka, asistent trenéra Budějovic: "Nakonec jsme se rvali o bod, domácí ale předtím uměli potrestat naše chyby."

Slavia Praha - České Budějovice 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. D. Hruška (Vlasák, Dlouhý), 35. Vlasák (Kadlec), 36. Kolařík (J. Novák) - 51. Šimánek (Harant), 59. Gřegořek (Šimánek, Kotrla). Rozhodčí: Rejthar - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:1. Diváci: 3371.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Drtina, Graňák - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - L. Havel, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Budějovice: Chábera - Gřegořek, Harant, Kutlák, Vydarený, Jindra, Mucha, Posmyk - Veselý, Brabenec, Hudec - Sailer, Hübl, Šimánek - Kotrla, Krátoška, Bělohlav - Hřebejk, Hanzal, Kopecký. Trenéři: Jandač a Kupka.