Plzeň se konečně dočkala vítězství, odnesl to Třinec

PLZEŇ

Až v devátém kole nové sezóny Tipsport extraligy se hokejisté Plzně dočkali vítězství. Na vlastním ledě zdolali Třinec 4:2, když klíčové branky zápasu padaly až sedm minut před koncem. V sestavě vítězů se také poprvé představily nové posily, útočníci Jiří Zelenka a Roman Tvrdoň. A oba se ve druhé třetině podepsali pod jeden z gólů.

Ilustrační foto.

Oboustranně ospale začaly oba celky a prvních sedm minut se na ledě téměř nedělo. Až pak měl domácí vedení na hokejce Padělek, ale netrefil se. Další šanci měl Adamský, ale zásluhou uzdraveného třineckého brankáře Biegla se skóre neměnilo.

Plzeňskou převahu pak narušilo jen vyloučení J. Straky. Hosté měli největší příležitost díky Hunovi, ale brankář Málek se překvapit nenechal a první dvacetiminutovka skončila bez branek. Zcela jiný průběh měla prostřední část. Začalo se hrát oboustranně útočně a přehlídku domácích nevyužitých šancí odstartoval Andrašovský, Padělek opět nedal a nová akvizice ze Sparty Zelenka nezakončil.

Třinečtí se jen bránili, ale pak během dvou minut dvakrát inkasovali. Nejprve se trefil M. Straka a pak i novic v plzeňském celku Slovák Tvrdoň. Hned na to si ale vysloužil čtyřminutový trest za zranění Vítka při své premiéře v této sezóně Moravec a třinecký Pletka v přesilovce snížil.

Bohatá na góly byla závěrečná desetiminutovka. Nejprve prostřelil dorážkou Biegla obránce Trnka, ale za půl minuty korigoval Polanský. Definitivní klid dal Plzni domácí centr J. Straka po trestném střílení.

Radek Kampf (Plzeň): "Opět to pro nás bylo těžké utkání. Chtěli jsme konečně vyhrát a díky zlepšené produktivitě se to povedlo. Pomohly nám ale také nové posily Zelenka s Tvrdoněm a po zranění se vracející Moravec. Musím týmu poděkovat za kolektivní výkon a navíc nás tradičně podržel i gólman Málek."

Jan Neliba (Třinec): "Věděli jsme co nás čeká, nastoupili jsme ale příliš pasivně a domácí tak převzali iniciativu. S výkonem nejsem spokojen, myslím, že jsme hráli příliš zakřiknutě. Tento zápas nám nesedl."

Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 35. Michal Straka (Důras), 37. Tvrdoň (Zelenka), 53. Trnka, 54. J. Straka - 39. Pletka, 53. Polanský (Frolo, Kroupa). Rozhodčí: Turčan - Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 6:3, navíc Kudrna (Třinec) 10. min. Využití: 0:2. Diváci: 4987.
Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Klaus, Štěpánek, M. Výborný, Cartelli - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, Tvrdoň, Adamský - D. Moravec, J. Straka, Matějovský - Důras, Vorel, Michal Straka. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a Kampf.
Třinec: Biegl - Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk, Všetečka, Pácal, Hunkes, Kudělka - Huna, Skořepa, Pletka - Kudrna, Piecha, Paroulek - Tomas, Petrakov, Vítek - Martynek, Polanský, Zbořil. Trenéři: Neliba, Marek a Mach.