Znojmo přerušilo vítěznou sérii Plzně

ZNOJMO-TV

V předehrávce 12. kola Tipsport extraligy přivítali hokejisté Znojma Plzeň. Západočeši se po mizerném úvodu sezóny vzpamatovali a poslední tři utkání vyhráli. Znojemští Orli zažívají nejlepší vstup do soutěže ve své historii a po jedenácti odehraných zápasech byli na třetí příčce. Úspěšnější byli v televizním utkání domácí, kteří díky třem gólům z úvodní třetiny zvítězili 4:2.

Střelecky přispěl k výhře Znojma i kapitán Peter Pucher.

První šanci si vypracovala Plzeň, Andrašovský ale neuspěl. Znojmo odpovědělo při hře 4 na 4, příležitost si vytvořilo slovenské duo Uram-Pucher, Málek byl spolehlivý. Do vedení šli domácí v úvodu 9. minuty, když potrestali faul Matějovského. Kapitán Znojma Peter Pucher tečoval střelu Mojžíše od modré čáry.

Zvýšit mohl v další přesilovce Uram, který po chybě plzeňské obrany uháněl sám na Málka. Opora hostí efektním rozklekem nájezd zlikvidovala a pak hlasitě vyčinila obráncům před sebou. Uram si spravil chuť v 16. minutě. Po chybě obránce Klause si počkal až Málek poklekne a přesným švihem zvýšil.

Třetí úder zasadil Plzni v poslední minutě první třetiny David Ludvík, kterého našel před opuštěnou brankou Jiří Dopita. Zkušený centr využil dobré práce spoluhráče, který forčekingem donutil k chybě rozehrávajícího plzeňského obránce.

Důras dal Plzni naději

Západočeši se dostali zpět do hry ve 25. minutě. Adamský přihrávkou mezi nohama obránce našel Michala Důrase, který pohotovou tečí našel skulinku za zády Jiřího Trvaje. Plzeň se snažila o další snížení, občas to ale s důrazem přehnala. Ve 37. minutě fauloval Urama loktem Matějovský a protože byl na trestné lavice už Důras, měli Orli více než minutovou výhodu dvou mužů v poli.

Plzeň se ubránila a dále se snažila o zkorigování výsledku. Do hry naskočil obránce Jiří Dobrovolný a ve 48. minutě tečovanou střelou od modré čáry snížil na 2:3. Plzeň měla ve třetím dějství výraznou převahu, vyrovnat se jí ale už nepodařilo. Navíc v 54. minutě domácí uklidnil čtvrtým gólem Mikulík. Znojmo tak přerušilo vítěznou třízápasovou sérii Západočechů.

Znojmo se po výhře posunulo na druhou příčku extraligové tabulky před Zlín, Plzeň zůstala desátá. Dvanácté kolo se dohrává šesti zápasy v neděli.

Znojemští Orli - Lasselsberger Plzeň 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Pucher (Mojžíš), 16. Uram (Pucher, Mikulík), 20. Ludvík (Dopita), 54. Mikulík (Uram) - 25. Důras (Adamský), 48. Dobrovolný (Zelenka, J. Straka). Rozhodčí: Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2200.
Znojmo: Trvaj - Čakajík, Mojžíš, Bičánek, Němeček, Heš, Jareš - Mikulík, Pucher, Uram - Ludvík, Dopita, Ondřej - Beroun, Haman, Plášek - R. Erat, Tatarčík, Kraus. Trenéři: Hořava a Votruba.
Plzeň: Málek - Klaus, Trnka, Nedoma, Štěpánek, Cartelli, M. Výborný (Dobrovolný) - A. Padělek, Kracík, Andrašovský - Zelenka, J. Straka, Matějovský - Důras, Tvrdoň, Adamský. Trenéři: V. Sýkora, Rulík a Kampf.