Slavia výhrou nad Znojmem upevnila vedoucí pozici

Hokejisté pražské Slavie vedou ligu o nepřehlédnutelný náskok. Po výhře nad Znojmem 3:0 už na ně druhé Vítkovice ztrácejí jedenáct bodů. Orly pokořil tým Vladimíra Růžičky i díky dvěma využitým přesilovým hrám a druhému čistému kontu náhradního gólmana Lukáše Hronka. Na výhře domácích se jedním gólem a asistencí výrazně podílel David Hruška.

Znojemský útočník Peter Pucher dotírá před brankářem Slavie Hronkem.

Slavii vyšel vstup do utkání a ve čtvrté minutě vedla. Beránek z rohu přihrál Dudovi, který mezi kruhy zamířil přesně k pravé tyči Trvajovi branky. Za dvě minuty po chybě znojemské obrany pálil opět Duda, ale trefil jen boční konstrukci. Slávistický gólman Hronek měl práci až v 10. minutě, kdy zasahoval proti Čakajíkově střele od modré čáry.

Po vyloučeních Jareše a Mojžíše hrála Slavia přesilovku třináct sekund pět na tři a trefila se tři vteřiny po návratu prvního hříšníka na led. Po Novákově střele dorážel úspěšně Hruška. Znojmo mohlo odpovědět v 17. minutě, ale Hamanovi v dobré pozici utekl puk.

Vlastní gól Heše

I do druhé třetiny vstoupili domácí dobře a ve 22. minutě využili také Eratova trestu ke zvýšení náskoku. Beránek z levé strany přihrával před branku a kotouč srazil do vlastní sítě padající bek Heš. V další přesilovce Slavie se vyznamenal Trvaj, který kryl Dudovu ránu po rychlé kombinaci Pražanů. Vzápětí neuspěl ani kanonýr Sup.

Znojmo se snažilo, ale kapitán Orlů Pucher trefil Hronka jen do masky. Potom se Slavia ubránila v závěru druhé části dvakrát v oslabení. Ve 45. minutě měl velkou možnost znojemský Dopita, ale minul branku. Znojmo pak neuspělo ani při Vondrkově vyloučení. Čtvrtý gól Slavie už poté nepřidala ani Divíškova formace, když jejímu centrovi zmařil sólo výjezdem z branky Trvaj a Bednář neměl čas zamířit do odkryté svatyně.

Slavia Praha - Znojemští Orli 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Duda (Beránek), 16. D. Hruška (J. Novák), 22. Beránek (D. Hruška). Rozhodčí: Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 5171.
Slavia: Hronek - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Graňák, Drtina - Duda, Beránek, Tomica - Bednář, Divíšek, Sup - D. Hruška, Vlasák, Dlouhý - Červenka, Sobotka, Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Mojžíš, Čakajík, Šmach, Heš, Jareš - Mikulík, Pucher, Uram - Erat, Dopita, Ludvík - Plášek, Haman, Ondřej - Beroun, Kraus, Tatarčík. Trenéři: Hořava a Votruba.