Plzeň ukončila vítěznou sérii Třince

Šest utkání trvala třinecká série bez prohry než ji v pátek na ledě Ocelářů ukončila trpělivě vyčkávající Plzeň. Tým ze severu Moravy tak poprvé nebodoval pod vedením kouče Jiřího Juříka. "Myslím si, že jsme byli lepší, bohužel jsme neproměnili naše vyložené šance," smutně prohlásil třinecký útočník Rudolf Huna.

DEFAULT TITLE

Třinci nepomohlo ke vstřelení gólu ani sedmnáct minut hry v početní převaze. Domácím se navíc nevedlo v ofenzivě, naopak Západočeši vytěžili z minima maximum.

Třinečtí sice rychle přistupovali k soupeři, jenže hosté se s napadáním srovnali. Smolařem první třetiny se tak stal domácí forvard Hašek, který ve dvou šancích nepřekonal Málka a naopak při Bieglem vyražené ráně nepokryl dorážejícího Šindela, takže po přestávkové redukci sestavy Ocelářů na tři pětky se už na led nedostal.

Hosté čekali na brejky, v oslabení odmítl zvýšení náskoku Adamský, a tak se o vyrovnání zasloužil Huna, který měl dost času a prostoru k překonání ležícího Málka. Třinec se dál tlačil do útoku, ale domácím nešly přesilovky. Při jedné z nich hostující Trnka trefil horní roh Bieglovy branky a půl minuty před koncem Adamský ještě využil početní převahu.

"Byli produktivnější, trestali naše chyby," připustil Huna. Třinečtí ale pevně věří, že ukončení úspěšné série nebude mít na mužstvo negativní vliv. "Důležité bylo, že jsme se výhrami dotáhli k vytouženému osmému místo. Určitě nás to nerozhodí, teď si už daleko víc věříme," říkal optimisticky útočník Václav Pletka, který se objevil v nominaci pro další turnaj Euro Hockey Tour.

Jiří Juřík, trenér Třince: "Každá série jednou končí. Neproměnili jsme šance v úvodu a to nás poznamenalo."

Radim Rulík, asistent trenéra Plzně: "Domácí měli optickou převahu, ale nepustili jsme je do velkých šancí. Pomohl nám první gól."

Oceláři Třinec - Lasselsberger Plzeň 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Huna (Pletka, Martynek) - 10. Šindel (Jindřich), 50. Trnka (Matějovský), 60. Adamský (D. Moravec). Rozhodčí: Jebavý - Bláha, Kareš. Vyloučení: 3:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3572.
Třinec: Biegl - Hunkes, Pácal, Tesařík, Výtisk, Jurdič, Kroupa - J. Kudrna, Peterek, Hašek - Huna, Martynek, Pletka - Bordowski, Polanský, Zbořil - Tomas, Vítek, Pištek - od 21. min. navíc Paroulek. Trenéři: Juřík, Mach a Daneček.
Plzeň: Málek - Jindřich, Trnka, Cartelli, Výborný, Nedoma, Štěpánek - A. Padělek, Koukal, Andrašovský - Zelenka, D. Moravec, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Kepl, M. Straka, Tvrdoň. Trenéři: M. Sýkora a Rulík.