Rozjetý Liberec si vyšlápl na Slavii

LIBEREC

Už jedenáct zápasů neporažení Bílí Tygři si vyšlápli v pátek i na pražskou Slavii a na donedávna suverénního lídra tabulky ztrácejí už jen čtyři body. Utkání začalo pěkně zostra a diváci se jen během úvodních deseti minut dočkali hned tří branek.

Hlavní rozhodčí Homola trestal všechny tvrdší zákroky, a tak hosté hráli už po pěti minutách ve třech, čehož využil tvrdou a přesnou ranou uzdravený bek Hlavačka. Podruhé vybuchla nadšením vyprodaná Tipsport Aréna po Vaicově krásné teči Novákovy střely.

Slávisty, kterým chyběl distancovaný kapitán Beránek, vrátil hned po minutě do hry Vlasák, který rovněž při přesilové hře využil váhání liberecké obrany.

V době, kdy se po bezbrankové druhé třetině hosté nadechovali k závěrečnému náporu, špatně rozehrál slávistický bek Žabka a připravil tak gólovou situaci pro Tomajka. Tomicovo snížení jedenáct vteřin před koncem již přišlo příliš pozdě. Svoji extraligovou prémiéru si ve čtvrtém útoku hostů mezi Havlem a Vondrkou odbyl šestnáctiletý Vladimír Růžička junior, syn slávistického kouče.

Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Hlavačka (Jiruš, V. Novák), 9. Vaic (Hlavačka, V. Novák), 50. Tomajko (Rataj) - 10. Vlasák (Bednář, Sup), 60. Tomica (Žižka, Vlasák). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:5, navíc Vaic (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Jiruš, Hlavačka, Holub, Krstev, Derner - Vaic, Šachl, V. Novák - Plodek, Vampola, S. Procházka - Rozsíval, Rataj, Tomajko - Klimenta, Víšek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Žižka, Žabka, Graňák, Drtina - Duda, Divíšek, Tomica - Bednář, Vlasák, Sup - D. Hruška, Červenka, Dlouhý - L. Havel, V. Růžička ml., Vondrka. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.