Valaši čekali 10 měsíců na domácí vítězství, odnesla to Sparta

Prvního vítězství v domácím prostředí v probíhající sezóně dosáhli v 30. kole extraligy hokejisté Vsetína. Valašské čekání na tříbodový zisk před svými fanoušky trvalo deset měsíců, přičemž uspěli až na devatenáctý pokus.

Ilustrační foto.

Přitom hosté začali skvěle a už ve 22. sekundě Sivek z prvního útoku otevřel skóre. Vsetín pak byl před Schwarzovou brankou nebezpečnější, jenže hráčům chyběl klid a přesné zakončení.

Až ve druhé třetině Valaši udělili soupeři lekci ve využívání přesilovek. Za 6 minut využili hned tři zásluhou Janků, Jenáčka a Dubce. Pak mohl korigovat Stehlík, ale podařilo se to až Tonovi, který ujel v oslabení.

Domácí vzápětí sehráli akci na jeden dotek a Květoň nemohl prázdnou klec minout a upravil na 4:2. Pražanům se podařilo už jen korigovat Špaňhelovou zásluhou. Do té doby aktivnější domácí začali bránit výsledek, ale hosté nevyrovnali ani při power play.

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Rozhodla druhá třetina, tedy naše tři využité přesilovky. Vyhráli jsme díky častější střelbě a dobré obraně v závěru utkání."

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "My teď spíš než se soupeřem bojujeme sami se sebou. Hokej jsme hráli jen v úvodu a pak kus poslední třetiny."

Vsetínská hokejová - Sparta Praha 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Janků (Jenáček, Bauer), 22. Jenáček (Janků, Steiner), 26. Dubec (Zdráhal, Rob), 40. Květnoň (Demel, R. Hruška) - 1. Sivek (Chabada), 38. Ton (Marek), 50. Špaňhel (Netík). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:10, navíc Horák, Brincko - Netík všichni 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 2456.
Vsetín: Hovi - Ponomarev, Kučný, Horák, Bauer, Brincko, Augusta, Bolf - Květoň, Stantien, Demel - Janků, Steiner, Jenáček - Dubec, Zdráhal, Rob - Valko, R. Hruška, Duba, od 45. navíc Sakrajda. Trenéři: Kopřiva a Vlach.
Sparta Praha: Schwarz - Stehlík, Černošek, Dobroň, Jan Hanzlík, Toman, O. Malinský - O. Kratěna, Sivek, Chabada - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, Kašpařík, Netík, od 41. navíc Vopat. Trenéři: Výborný a Jelínek.