Slavia vyhrála po třech letech ve Zlíně

ZLÍN

Slávistické čekání na vítězství nad Zlínem skončilo. Domácí mužstvo, bojující s virózou, se od první minuty zakouslo do svého soupeře a brzy získalo vedení po Barinkově gólu z přesilovky. Početní převahy však využila také Slavia dík Novákově dělovce od modré, při níž měl Plšek zakrytý výhled.

Ilustrační foto

Skóre úvodní třetiny završil zlínský Blaťák, který při avizovaném vyloučení soupeře a ideální nahrávce od Lešky chladnokrevně prostřelil Hronka, ale góly padaly dál. Ve 26. min. hry vyrovnali Pražané po sólu Vondrky ve vlastním oslabení a v polovině zápasu dostal stejný hráč Slavii do vedení.

Pak sice ujel po křídle Barinka a vyrovnal, ale poslední slovo patřilo Pražanům. Jejich čtvrtou branku přidal po spolupráci s Tomicou Baránek a vítězný účet podtrhl dalším gólem z přesilovky nekrytý Bednář. Hrál se rychlý, bojovný hokej, v němž slávisté těžili z bleskových protiútoků a důrazu před brankou.

Jaroslav Stuchlík, asistent Zlína: "Byli jsme handicapováni střevní chřipkou, která hráčům vzala hodně sil. Slavia nás předčila v proměňování šancí a vyhrála zaslouženě."

Jiří Kalous, asistent Slavie: "Do branky jsme postavili podle dřívější dohody Hronka. Jsme spokojeni s hrou, výkonem i výsledkem."

Hamé Zlín - Slavia Praha 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Barinka (Rachůnek), 16. Blaťák (Leška, Okál), 44. Barinka (M. Čech, Rachůnek) - 9. J. Novák (Beránek, Tomica), 26. Vondrka (Kopecký), 30. Vondrka (V. Růžička ml., Graňák), 50. Beránek (Tomica, J. Novák), 52. Bednář (Tomica, Beránek). Rozhodčí: Minář - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:6, navíc Leška (Zlín) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení 0:1. Diváci: 4483.
Zlín: Plšek - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Galvas, Vosátko, Zubíček, Houdek, J. Malinský - Okál, Leška, Melenovský - Špilár, Král, Záhorovský - Barinka, M. Čech, Rachůnek - Fojtík, Kristek, Kubiš. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Slavia: Hronek - Kadlec, Graňák, J. Novák, Žižka, Žabka, Kolařík - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Kopecký, Dlouhý - Vondrka, V. Růžička ml. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.