Vítkovice už podvacáté nenašly recept na Slavii

Hokejisté pražské Slavie kráčeli v předehrávaném utkání 32. kola Tipsport extraligy za sedmou výhrou v řadě a proti Vítkovicím udrželi neporazitelnost už téměř pět let. Neměli to však snadné, soupeř z Ostravy se jim vyrovnal bruslením i tvrdostí v osobních soubojích. Byl však horší při proměňování šancí.

Gólman hokejové Slavie Petr Franěk.

První gól Pražanů byl hodně laciný, když si Bednářovu střelu z úhlu Kameš nešťastně nohou srazil do sítě. Hosty to nedeprimovalo, Žabkova ztráta puku jim v polovině úvodní třetiny nabídla přečíslení z nějž srovnával Köhler. Další šance vítkovických útočníků kryl Franěk, nevyzráli na něj Jurečka, Irgl ani z dorážky Burger a štěstí měl při Hubáčkově střele, která se otřela o tyč.

Zvláštním tahem hostů bylo nepostavení reprezentačního gólmana Pince, ale efekt to nemělo, náhradník Kameš působil nejistě. Možná i proto byli slávisté v koncovce úspěšnější. Vondrka vybruslil od zadního mantinelu před Kameše a zblízka se trefil pod horní tyčku. Vedení domácí zvýraznili bleskově využitou přesilovku. Z Jasečkova trestu uplynulo jen deset vteřin, když skóroval Tomica.

Hned na začátku třetího dějství se povedlo Hubáčkovi korigovat, čímž dal Vítkovicím šanci, ale pražský celek solidní obrannou činnosti vedení hlídal a v 52. minutě přidal uklidňující gól těsně po přesilovce Duda. Pět minut před koncem sice zkorigoval stav zápasu hostující Hudec, ale na konečných 5:3 nakonec upravil Vlasák.

Slavia Praha - Vítkovice Steel 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Bednář (Beránek), 30. Vondrka (Sup), 36. Tomica (Beránek, Kadlec), 52. Duda (Dlouhý, Vlasák), 58. Vlasák (Kadlec) - 10. Köhler (Kropáč, Gulaši), 42. Hubáček (Irgl, Káňa), 55. S. Hudec (Káňa). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 3555.
Slavia: Franěk - Kadlec, Drtina, J. Novák, Žižka, Žabka, Kolařík, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D. Hruška, Kopecký, Dlouhý - Vondrka, V. Růžička ml. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Kalous.
Vítkovice: Kameš - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, Gulaši, Dresler - J. Štefanka, Burger, Krenželok - Irgl, Káňa, Hubáček - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Valušiak, I. Padělek, Tomášek. Trenéři: Vůjtek a Holaň.