Vítkovice - Liberec 6:5 SNVítkovice vstřelily tři góly během 65 vteřin, výhru si proti Liberci zajistily až v nájezdech

65. Roman (rozhodující nájezd) 6 : 5

Hokejistům Vítkovic se podařilo na začátku druhé třetiny v utkání s Libercem vstřelit během minuty a pěti vteřin tři branky, přesto dokázali Severočeši v předehrávce 11. kola Tipsport extraligy zápas otočit a Ostravané si prodloužení zajistili až deset vteřin před koncem zásluhou branky mladíka Štencela na 5:5. Domácí nakonec vybojovali druhý bod v samostatných nájezdech.

Střelu vítkovického Romana Szturce kryje v lapačce Marcel Melicherčík z Liberce.

Vítkovice jako druhý nejhorší tým na domácím ledě začaly věrny své tradici, i když jim Liberec okamžitě v úvodu pomohl do tlaku. Hostující Bulík z prvních šesti minut odseděl čtyři na trestné lavici, ale Ostravané se v početní převaze neprosadili. Daleko od gólu nebyl Hlinka, který se forhendem snažil zblízka puk zasunout do branky, ale nemířil přesně, a pak ještě z ostrého úhlu zazvonil na tyčku. Ještě lépe se Severočechům začalo dýchat, když Jass nachytal švihem v 10. minutě Málka, kterému puk přes lapačku přepadl za záda.

Pak parádně zakombinovali Huna se Szturcem, hostující obranu ve dvou doslova rozvrátili, ale nádherné akci chyběla koncovka. Szturce v jasné šanci pohotovou lapačkou vychytal Melicherčík. Do konce první části už bylo horko jen Málkovi, který při dvou libereckých přesilovkách nepropustil přinejmenším dvě gólové dorážky Vampoly a Bulíka.

Začátek druhé dvacetiminutovky se změnil ve zlý liberecký sen. Minutu hrůzy odstartoval Hunkes, který v oslabení vyhozením trefil Burgera a ten z mezikruží propálil Melicherčíka. Domácím pak stačilo jen 20 sekund, aby Svačina příklepem z levého křídla využil další početní výhodu a zanedlouho po vhazování připojil po nezištném pasu Sztuce třetí gól neobsazený Káňa. Vítkovice za 65 sekund nasázely tři branky.

Vyrovnal Bulík

Čtvrtou měl na hokejce Strapáč, ale jeho dorážka už za náhradníka Schwarze neprošla. Hosté se z defenzivy ve druhé půlce utkání vymanili a Urban v 32. minutě trefou ze sólového nájezdu znovu rozpoutal zápletku. Domácí náskok vynuloval Bulík, který před Málkem usměrnil do sítě Hunkesovo nahození od modré čáry.

Velký obrat se povedl i Liberci: Málek ve 44. minutě vyrazil Bartekovu střelu přímo na hůl Čutty, který skóroval do prázdné branky. Z brejku do nezformované obrany navíc Urban zvýšil na rozdíl dvou gólů, ale i Bílí Tygři náskok promrhali. Hrdinou koncovky byl osmnáctiletý Štencel, který nejprve zachoval chladnou hlavu a báječnou akcí připravil jednoduché snížení do prázdné branky Káňovi.

Vítkovice pak hrály 67 sekund pět na tři, ale dva fantastické zákroky večera předvedl Schwarz proti Svačinovi. Přesto hosté těsné vedení neudrželi a deset sekund před koncem řádné doby si v power play Štencel svým prvním extraligovým gólem vynutil prodloužení.

V nájezdech byli úspěšnější domácí. Na Káňovu trefu ještě reagoval Pospíšil, ale poslední slovo patřilo Romanovi.

11. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 6:5 po sam. nájezdech (0:1, 3:2, 2:2 - 0:0)on-line
Branky a nahrávky: 21. Burger, 22. Svačina (Roman, Sloboda), 22. J. Káňa (Szturc), 55. J. Káňa (Štencel), 60. Štencel (Roman, J. Káňa), rozhodující nájezd Roman - 10. Jass, 32. T. Urban (Voráček), 38. Bulík (Hunkes), 44. Čutta (Bartek, Vampola), 52. T. Urban (Nedvěd, Čakajík). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:6, navíc Čutta (Liberec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3682.
Vítkovice: Málek - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, L. Kovář, Stehlík, Pastor - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Valčák, Šedivý. Trenéři: Oremus a Šimíček.
Liberec: Melicherčík (22. Schwarz) - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Jánošík - Zacha, Nedvěd, Valský - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, T. Urban, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.