Zlín - Třinec 2:3 SNTřinec díky Peterkovi dobyl v nájezdech Zlín

28. Růžička 0 : 2
33. Balaštík 1 : 2
56. Kubiš 2 : 2
65. Peterek (rozhodující nájezd) 2 : 3

Hokejisté Třince porazili v 16. kole extraligy v repríze loňského semifinále Zlín na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd proměnil Jan Peterek. Oceláři se dočkali vítězství po předchozích dvou zápasech, v nichž nebodovali. Zlín doma prohrál po předešlých třech výhrách.

Hokejisté Třince Martin Adamský (vlevo) a Jan Peterek

Do sestavy Zlína se po hostování ve Znojmě vrátil obránce Horák, zatímco Třinec nastoupil bez svého nejlepšího desetigólového střelce Adamského.

Zlín byl v úvodních minutách aktivnější, ale svoji převahu nepotvrdil gólově. Jako blesk z čistého nebe tak udeřili Oceláři, když z první vážnější šance prostřelil brankáře Horčičku Roth. Před polovinou třetiny po faulu Zíba na Lešku nařídil rozhodčí trestné střílení, které ale centr elitního zlínského útoku neproměnil.

Poté hru rozkouskovalo několik vyloučení. V přesilovce Oceláři sevřeli svého hostitele, Horčička však odolal.

Po změně stran tvrdě vystřelil Čajánek, jehož pokus chytil Hrubec efektně do lapačky. Před polovinou utkání navýšil vedení hostů Martin Růžička, jenž prostřelil Horčičku z pravého kruhu pro vhazování.

Vzápětí vyfasoval čtyřminutový trest Balaštík. Delší oslabení domácí ubránili a po návratu do hry zlínský kanonýr odčinil svůj prohřešek. S pukem na hokejce se rozjel do útočného pásma a bekhendovou střelou překonal Hrubce. Ke konci druhé části Berani navíc nevyužili 29 sekund trvající dvojnásobnou přesilovku.

V poslední třetině se diváci bavili oboustranně útočným hokejem. Zlínští se enormně tlačili do třinecké branky a jejich snahu zúročil vyrovnávacím gólem Kubiš. Šanci na bodový zisk udržel Horčička, jenž se blýskl při pokusu Martina Růžičky.

Urputný duel tak dospěl do prodloužení, v němž gól nepadl. V samostatných nájezdech pak rozhodl o výhře Třince Peterek, jenž uspěl jakožto jediný exekutor.

16. kolo hokejové extraligy:
PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 33. Balaštík (Ondráček, Urbanec), 56. Kubiš (Čajánek) - 5. Roth (Polanský), 28. Martin Růžička (Bonk, Hrabal), rozhodující sam. nájezd Peterek. Rozhodčí: Husička, Minář - Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4750.
Zlín: Horčička (na nájezdy Kašík) - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Holík - Okál, Melenovský, Ondráček - na nájezdy navíc Honejsek. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík a Hrazdira.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Kania, Zíb, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Zagrapan - D. Květoň, Polanský, Rákos - Matuš, Peterek, Varaďa - Gorškov, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.