Třinec se nadřel, aby protáhl sérii. Kometa otočila bitvu s Plzní, Hradec málem nadělil desítku Boleslavi

Hokejisté Třince ve 34. kole extraligy prodloužili svou vítěznou šňůru, nyní čítá už osm utkání. Suverén soutěže vedl nad Karlovými Vary, nejhorším celkem v bilanci zápasů na soupeřových kluzištích, hosté srovnali na 1:1, v prodloužení ale těsnou výhru 2:1 urvali domácí. Druhý Litvínov zvítězil na ledě poslední Slavie, Vervě stačila trefa Petružálka. Vítkovičtí ve druhé třetině bleskově otočili na konečných 2:1 duel s Olomoucí. Sparta si lehce poradila se Zlínem 6:2, Liberec vyhrál nad Pardubicemi 5:1, Brno obrátilo vývoj bitvy s Plzní a zvítězilo 4:2. Mladá Boleslav dotáhla dvoubrankové manko v Hradci, ale ten pak soupeři připravil hrozivý výprask 9:2. Východočeši zaznamenali svoji druhou nejvyšší výhru v extralize.

Tomáš Knotek z Hradce Králové (vlevo) se raduje z branky proti Mladé Boleslavi

Třinečtí se na protažení série pořádně nadřeli, jejich náskok před druhým Litvínovem se po úspěchu až v prodlouženém čase zmenšil na 12 bodů. Karlovarští nečekaně favoritovi vzdorovali, přitom v posledních čtyřech vzájemných zápasech nebodovali a venku vytěžili ze 16 startů jediné vítězství a pouhých osm bodů. Teď přidali devátý.

Poslední Slavia, která v páteční dohrávce padla s Libercem, vyzvala před svými fanoušky druhý Litvínov, který ve dvou vzájemných zápasech obrala o všech šest bodů. Tentokráte ale neuspěla a její situace se stále zhoršuje. Rozhodl gól Jakuba Petružálka v přesilovce.

Sparta nakonec výrazně pokořila obhájce titulu. Z předešlých devíti vzájemných zápasů přitom skončil jediný více než jednobrankovým rozdílem. V této sezóně měli zatím navrch Berani, kteří si připsali pět bodů ze šesti možných. Ale ve třetím duelu jim ani série pěti domácích zápasů, jež vyhráli v základní hrací době, nedodala patřičné sebevědomí. Ve druhé třetině ještě stačili korigovat vedení Sparty, ve třetí už jasně vládli hosté.

Odplata nováčkovi vyšla za 33 sekund

Vítkovice oplácely Olomouci. Oba dosavadní vzájemné zápasy se hrály na ledě extraligového nováčka a Ostravané poprvé odjeli s debaklem 1:9 a i podruhé vyšli ze zápasu naprázdno (1:4). Teď otočili utkání v druhé části během 33 sekund trefami Rudolfa Huny a Petera Húževky.

Brno přivítalo Plzeň s jednoznačným cílem opět zabodovat po dvou porážkách se Spartou a v Pardubicích a povedlo se mu to, i když muselo zápas obracet. Naopak Plzeň už potřetí za sebou nebodovala. Předtím přitom zaznamenala skvělou bilanci devíti výher v deseti utkáních.

Liberec se po třízápasové sérii venkovních utkání vrátil na domácí led jednoznačnou výhrou nad Pardubicemi. Bílí Tygři zdolali Východočechy i potřetí v sezóně, tři body (1+2) si připsal Branko Radivojevič.

Hradec Králové šel do souboje s Mladou Boleslaví již posílen o zkušeného obránce Karla Pilaře, jenž přišel na měsíční hostování ze Sparty a zažil v novém působišti vítěznou premiéru. Boleslavští sice ve 27. minutě srovnali na 2:2, střelecky pak ale na hřišti bylo už jen jediné mužstvo. Desítku ale nakonec protivníkovi nenadělilo. Hradečtí zaznamenali svoji druhou nejvyšší výhru v extralize. Naplno bodovali potřetí za sebou, Rastislav Dej si připsal čtyři body (2+2).

34. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 2:1 po prodloužení
Branky: 40. Hrňa, 62. Klepiš - 44. Sičák.
HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 0:1
Branka: 22. Petružálek.
HC Vítkovice Steel - HC Olomouc 2:1
Branky: 32. Huna, 33. Húževka - 12. Buc.
PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:6
Branky: 29. Vlach, 39. Kotvan - 20. a 52. Klimek, 54. a 57. Hlinka, 22. Rolinek, 34. Kumstát.
Bílí Tygři Liberec - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:1
Branky: 9. Balaštík, 17. Radivojevič, 33. Filippi, 42. Jelínek, 48. Vampola - 39. P. Sýkora.
HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:2
Branky: 43. a 58. Vondráček, 30. Kováčik, 55. H. Zohorna - 9. Simon, 60. Balej.
Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 9:2
Branky: 30. a 39. Vantuch, 2. Pláněk, 8. Dej, 27. Pospíšil, 36. Knotek, 49. Kukumberg, 50. Pospíšil, 60. Vašíček - 25. Broš, 27. Klimenta.