Litvínov vybojoval nad Brnem druhé vítězství. Motor má první bod, Piráti zdolali Olomouc

škv, jisSport.cz

I druhý semifinálový zápas play off extraligy, opět na Zimním stadiónu Ivana Hlinky, vyhrál Litvínov. Tentokrát se však na těsné vítězství 2:1 nad Kometou hodně nadřel. Chemici po brance brněnského Leoše Čermáka dlouho prohrávali, avšak během tří minut třetí třetiny se prosadili František Lukeš s Jakubem Petružálkem, kteří tak prodloužili letošní litvínovskou neporazitelnost na vlastním ledě. Hrálo se také druhé kolo baráže o extraligu. V Chomutově i Českých Budějovicích rozhodovaly nájezdy - Piráti nakonec porazili Olomouc 3:2, stejným výsledkem zvítězila Slavia na ledě Motoru České Budějovice.

Radost litvínovských hokejistů ze druhé branky, jejímž autorem byl Jakub Petružálek (vpravo uprostřed chumlu).

Byla to Kometa, kdo 40 minut určoval tempo druhého vzájemného utkání. Brňané svému soupeři nedovolili projít přes střední pásmo a jejich brankář Čiliak byl dlouho bez práce. Kometa se také jako první ujala vedení, když si Čermák v 22. minutě povyjel zpoza branky a bekhendovým zakončením na bližší tyč nachytal Francouze.

Pojistku však hosté nepřidali a jak se ukázalo ve třetí třetině, hořce litovali. Verva na svého soupeře vlétla, Kometu zatlačila do defenzivy a duel nakonec otočila ve svůj prospěch. Ve 46. minutě se z dorážky prosadil Lukeš, o tři minuty později rozhodl v přesilové hře Petružálek. Litvínov letos stále drží domácí neporazitelnost a do Brna pocestuje s vedením 2:0 v sérii.

Druhým kolem z dvanácti dnes zároveň pokračovala baráž o extraligu. První dva body získali chomutovští Piráti, kteří na svém ledě až po nájezdech zdolali Olomouc 3:2. Samostatné nájezdy určily také výsledek v Českých Budějovicích, kde Motor prohrál se Slavií 2:3.

Semifinále play off hokejové extraligy, 2. zápas:
Litvínov - Brno 2:1
Branky: 46. Lukeš, 49. Petružálek - 22. Čermák.
Stav série: 2:0.
Baráž o hokejovou extraligu, 2. kolo:
České Budějovice - Slavia 2:3 po sam. nájezdech
Branky: 51. Nouza, 59. Vráblík - 40. Pletka z tr. střílení, 58. Stránský, rozhodující nájezd Vlasák.
Chomutov - Olomouc 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 29. Růžička, 51. Dušek, rozhodující nájezd McGregor - 33. Dlouhý, 55. Řípa.