Brno vyhrálo v Trenčíně, Hradec Králové podlehl Straubingu

Hokejisté Komety Brno vyhráli v přípravném utkání na nový ročník extraligy na ledě Dukly Trenčín 3:2 po samostatných nájezdech, když dokázali dohnat dvoubrankovou ztrátu. Hradec Králové naopak podlehl stejným poměrem na hřišti Straubingu, přestože vedl už 2:0.

Brněnský brankář Martin Falter.

Kometa prohrávala od sedmé minuty po trefě Jozefa Švece a po polovině zápasu zvýšil v přesilovce Rastislav Pavlikovský. Ještě na konci druhého dějství ale překonal českého brankáře Jana Cháberu Jan Hruška a v čase 57:15 vyrovnal Vilém Burian. V dodatečných nájezdech se trefil jen bek František Ptáček.

Hradecký Mountfield na ledě účastníka DEL skóroval dvakrát ve druhé třetině. Prosadili se obránci Karel Pilař a Bohumil Jank. Do poloviny třetí třetiny ale srovnali stav Connor James a Mirko Höfflin, v nájezdech rozhodl Blaine Down.

Přípravné hokejové zápasy:
HK Dukla Trenčín - HC Kometa Brno 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1)
Branky: 7. Švec, 34. Pavlikovský - 38. J. Hruška, 58. Burian, rozhodující sam. nájezd Ptáček.
Straubing Tigers - Mountfield Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0)
Branky: 46. James, 50. Höfflin, rozhodující sam. nájezd Down - 21. Pilař, 37. Jank.