Brno - Karlovy Vary 4:2Kováčik pomohl dvěma góly Kometě k vítězství nad posledními Karlovými Vary

2. Vondráček 1 : 0
7. Haščák 1 : 1
37. Kováčik 2 : 1
37. Tomeček 2 : 2
45. Němec 3 : 2
47. Kováčik 4 : 2

Hokejisté Komety Brno zdolali ve 3. kole extraligy Karlovy Vary 4:2, když o svém vítězství rozhodli dvěma góly v závěrečné třetině. Svěřenci kouče Aloise Hadamczika si připsali druhé vítězství a udrželi si domácí neporazitelnost. Dvě branky vstřelil obránce Jozef Kováčik. Karlovy Vary zůstaly bez bodového zisku na posledním místě tabulky.

Brankář Karlových Varů Tomáš Závorka.

Kometě vyšel skvěle vstup do utkání, vytvořila si tlak a už ve 3. minutě Vondráček překonal brankáře Závorku. Po rychlém gólu ale padla očekávání brněnských trenérů, že budou hokejisté Energie spoléhat jen na obranu doplněnou rychlými protiútoky.

K získání iniciativy napomohla hostům první přesilovka. Vyrovnávací gól vstřelil až po jejím skončení v 7. minutě Haščák, který si zcela sám pohrál s brankářem Čiliakem. Brňané od tohoto okamžiku vypadli z herního rytmu, obtížně kombinovali, trápili se při přechodu středního pásma a soupeře vážněji neohrozili ani při dvou přesilovkách.

I když domácí hokejisté ve druhé třetině přidali do své hry i více důrazu, do střeleckých příležitostí se přes pozorně bránícího protivníka dostávali jen s obtížemi. Pozorný brankář Závorka zaváhal až ve 37. minutě, kdy jej překonal střelou od modré čáry obránce Kováčik. Po tomto gólu ztratili na chvíli domácí hokejisté koncentraci, sólový nájezd Davida Hrušky stačil brankář Čiliak vyrazit pouze před Vachovcem, který po pouhých 41 sekundách srovnal skóre.

Střeleckou nemohoucnost při přesilovkách prolomila Kometa až v poslední třetině. Ve 45. minutě při vyloučení Gulašiho trefil Ostřížek tyčku a odražený kotouč poslal do branky Vojtěch Němec. O dvě minuty později překvapil podruhé v zápase obránce Kováčik střelou od modré čáry brankáře Závorku. Po získání dvoubrankového náskoku si už Kometa vítězství pohlídala. Karlovy Vary ještě zkusily v posledních dvou minutách hru bez brankáře, nepodařilo se jim ale ani korigovat výsledek.

3. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Vondráček (Ptáček, Koreis), 37. Kováčik (Hanzlík, V. Němec), 45. V. Němec (Ostřížek, D. Hruška), 47. Kováčik (Jan Káňa II) - 7. Haščák (Rohan, Bartek), 37. Vachovec. Rozhodčí: Hodek, Polák - Hlavatý, Skopal. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 7418.
Brno: Čiliak - Ptáček, T. Kaberle, Kováčik, Hanzlík, Kuboš, Malec - V. Němec, J. Hruška, Ostřížek - H. Zohorna, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, Raška, P. Mrázek. Trenéři: Hadamczik, Beran a Pokorný.
Karlovy Vary: Závorka - Benák, Bičánek, Harant, Sičák, Deyl, Gulaši - Duda, Marosz, T. Rachůnek - Bartek, Haščák, D. Hruška - V. Tomeček, Zadražil, Vachovec - D. Hruška, Kverka, Gorčík. Trenéři: Mlejnek a Mariška.