Slovan - Riga 3:2 PPHokejisté Slovanu Bratislava udolali Rigu a postoupili do play off KHL

Hokejisté Slovanu Bratislava si dva zápasy před koncem základní části KHL zajistili účast ve vyřazovacích bojích o Gagarinův pohár. Svěřenci trenéra Miloše Říhy potřebovali v pondělním utkání proti Dinamu Riga alespoň bod a získali dva díky vítězství 3:2 v prodloužení.

Útočník Slovanu Lukáš Kašpar v dresu české reprezentace.

Slovan je posledním osmým postupujícím mužstvem ze Západní konference a v prvním kole play off se utká s nejlepším týmem základní části CSKA Moskva, jenž nasbíral o téměř čtyřicet bodů víc. Ve Východní konferenci se bude po reprezentační pauze bojovat ještě o dvě místa.

K pojišťovací výhře nad Dinamem Riga pomohl útočník Lukáš Kašpar, jenž překonal Jakuba Sedláčka v brance hostů ve 24. minutě a vstřelil druhý gól svého týmu. Dinamu se v třetí třetině podařilo vyrovnat a dovést zápas do prodloužení, v jehož poslední minutě rozhodl Rok Tičar po Kašparově přihrávce. Jednu asistenci si v dresu vítězů připsal i Václav Nedorost.

Kontinentální hokejová liga:
Slovan Bratislava - Dinamo Riga 3:2 v prodl. (za domácí Kašpar 1+1, Nedorost 0+1)