Průcha rozhodl o vítězství Rangers

Český hokejový útočník Petr Průcha pomohl gólem v samostatných nájezdech New Yorku Rangers k výhře 3:2 v sobotním odpoledním utkání NHL nad New Jersey. Mistr světa z Vídně navíc kromě přesné penalty vstřelil první gól Jezdců ve druhé třetině.

Ještě v polovině zápasu v Madison Square Garden to však vypadalo, že Devils oplatí Rangers porážku ze čtvrtečního duelu. Po dvou trefách hostujícího Gionty však dokázal necelé čtyři minuty před druhou pauzou zareagovat Průcha, jemuž na třetí gól v kariéře nahrál při přesilovce pět na tři Jaromír Jágr.

Třiatřicetiletá hvězda tak prodloužila svou sérii zápasů se zápisem do statistik na dvanáct. Ve třetím dějství pak Rangers hosty přestříleli 14:6, ujalo se nicméně jen Bettsovo vyrovnání v 51. minutě. Při nájezdech se trefil potřetí Gionta a i když Jágr a Martin Straka minuli, Michael Nylander s Průchou zajistili domácím výhru.

New York Rangers - New Jersey 3:2
po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. Průcha (Jágr), 51. Betts, rozhodující nájezd Průcha - 22. a 30. Gionta. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18 200.