Philadelphia - Columbus 5:4Giroux s Voráčkem režírovali famózní obrat Flyers. Češi zařídili Kojotům bod, Hertl kvůli zranění nedohrál

Málo vídaný obrat předvedli v NHL hokejisté Philadelphie. Columbusu nasázeli ve třetí třetině pět gólů a nakonec se radovali z výhry 5:4. Ústředními postavami zápasu se stali Claude Giroux a Jakub Voráček. Kapitán Letců dvěma góly v rozmezí 57. a 59. minuty překlopil výsledek na stranu domácích, navíc přidal ještě dvě přihrávky. Český křídelník zase devátým zásahem v sezóně odstartoval brankostroj Flyers a u obou Girouxových gólů v závěru asistoval. Toronto udolalo Phoenix 2:1 po samostatných nájezdech. Vyrovnávací gól Kojotů zaznamenal v 56. minutě Martin Hanzal. Asistenci si připsali Rostislav Klesla a Radim Vrbata. Forvard San Jose Tomáš Hertl odstoupil kvůli zranění z utkání proti Los Angeles, Žraloci podlehli Králům 1:4.

Hokejisté Philadelphie se radují z gólu proti Columbusu.

Columbus přicestoval do haly Wells Fargo Center s cílem ukončit dvouzápasovou sérii porážek a utkání se pro něj dlouho vyvíjelo slibně. Ve vlastním oslabení se v 16. minutě trefil Atkinson. Na začátku prostředního dějství navýšil náskok Skille a jedenáct vteřin před druhou sirénou protlačil puk za Masonova záda Foligno.

Flyers však předvedli v závěrečné části fantastický obrat, který odstartoval ve 45. minutě Voráček. Z vlastního obranného pásma proniknul až do útočné třetiny. Jeho nehození ještě Giroux nevyužil, vzápětí však kladenskému odchovanci kotouč vrátil, ten si vyjel před bránu a švihem překonal gólmana McElhinneye. O minutu později přiblížil Letce na dostřel Coburn, jenže Modrokabátníci znovu soupeři odskočili. Comeau přidal čtvrtou branku a hosté mířili za vítězstvím.

Závěr ale nezvládli. V 56. minutě vrátil domácí zpět do zápasu Gustafsson. Za další minutu ukázal další z dravých průniků Voráček, jeho střelu od modté tečoval Streit do tyče a pohotový Giroux ho zblízka doklepl do brány. Osmadevadesát sekund před koncem základní hrací doby pak Voráček předal na modrou čáru kotouč Streitovi, jeho rána se odrazila od zadního mantinelu k Girouxovi, který úžasným kouskem zády k brance z těžkého úhlu trefil přesně.

Voráček byl vyhlášen druhou hvězdou střetnutí. V zámořské soutěži skóroval potřetí v řadě, celkově bodoval již v šestém duelu za sebou. Letci vyhráli tři z posledních čtyř zápasů a v tabulce Východní konference se posunuli na osmou příčku před Carolinu.

Hanzal obstaral Kojotům prodloužení

Toronto vedlo nad Phoenixem od 16. minuty, kdy se poprvé v sezóně prosadil Bodie. Těsný náskok pak drželo až do 56. minuty. Hanzal dostal puk za bránu, vybruslil si před gólmana Reimera a propasíroval puk za jeho záda.

Prodloužení vítěze neurčilo, na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější Maple Leafs. Rozhodující exekuci provedl ve třetí sérii Lupul.

Hertl kvůli zranění nedohrál

Hodně smolný večer prožil forvard San Jose Tomáš Hertl, jenž musel v první třetině po faulu kolenem odstoupit ze hry. Osudným se mu stal střet koleno na koleno s útočníkem Dustinem Brownem, za který americký křídelník obdržel trest na pět minut a do konce utkání.

Jak vážné je Hertlovo zranění a co přesně se bývalému slávistickému útočníkovi stalo, zatím vedení Sharks neoznámilo.

Tampa Bay porazila před vlastním publikem Nashville 4:2. Na konci druhé třetiny za stavu 2:4 z pohledu Predators vystřídal Cartera Huttona v kleci Marek Mazanec a kryl všech devatenáct střel Lightning.

Výsledky NHL:
Buffalo - Boston 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 17. Flynn, 38. Foligno, 55. Stafford, 56. Myers - 22. a 24. Marchand. Střely na branku: 23:36. Diváci: 18 217.
Toronto - Phoenix 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Bodie, rozh. nájezd Lupul - 56. Hanzal (Klesla, Vrbata). Střely na branku: 27:35. Diváci: 19 254.
Philadelphia - Columbus 5:4 (0:1, 0:2, 5:1)
Branky: 57. a 59. Giroux (na obě Voráček), 45. Voráček, 46. Coburn, 56. Gustafsson - 16. Atkinson, 25. Skille, 40. Foligno, 49. Comeau. Střely na branku: 39:29. Diváci: 19 852.
Pittsburgh - Minnesota 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 1. a 31. Kunitz, 22. Sutter, 24. Niskanen, 48. Määttä z tr. střílení - 32. Pominville, 44. Heatley. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18 623.
Ottawa - Florida 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky: 10. Neil, 20. Spezza - 6. Hayes, 38. Barkov, 58. Gilbert (Fleischmann), 59. Kopecký. Střely na branku: 34:35. Diváci: 15 927.
Tampa Bay - Nashville 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky: 3. Killorn, 20. St. Louis, 29. Purcell, 34. Panik - 27. a 34. C. Smith. Marek Mazanec odchytal za Nashville 24 minut, z 19 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17 254.
St. Louis - Montreal 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Branky: 5. a 8. Steen, 14. Stewart, 53. Schwartz, 58. Lapierre - 33. Gallagher. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17 189.
Dallas - Vancouver 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Jamie Benn, 5. Sceviour, 37. E. Cole, 43. Ničuškin - 8. Higgins. Střely na branku: 26:28. Diváci: 15 644.
Colorado - Edmonton 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 22. Barrie, 36. O'Reilly, 39. Talbot, 60. Duchene (Hejda) - 15. Hall, 33. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 39:29. Diváci: 13 135.
Detroit - Calgary 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 1. a 62. Alfredsson, 32. Andersson - 6. Backlund, 36. Giordano. Střely na branku: 38:22. Diváci: 20 066.
Los Angeles - San Jose 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 26. Martinez, 32. Toffoli, 41. Carter, 47. King - 58. Marleau (Havlát). Střely na branku: 32:32. Diváci: 18 118.