New Jersey - Pittsburgh 3:1Tootoo se dvakrát popral s Bortuzzem, Jágr se pomstil gólem. Sekáč, Hudler a Jaškin zářili

Dlouhých devět zápasů čekal Jaromír Jágr na to, aby se v NHL mohl znovu zapsat mezi střelce. Český hokejista vsítil v duelu proti Pittsburghu, kde odstartoval svou hvězdnou kariéru v zámořské soutěži, svůj šestý gól v sezóně. I jeho zásluhou zvítězilo New Jersey 3:1. Hvězdami utkání se v noci na úterý stali i montrealský útočník Jiří Sekáč, forvard Calgary Jiří Hudler a mladý Dmitrij Jaškin ze St. Louis.

Útočník New Jersey Jaromír Jágr slaví gól proti Pittsburghu.

Jágr měl v souboji proti Penguins zvýšenou motivaci. Poslední vzájemné střetnutí v Pensylvánii nedohrál kvůli hrubému zákroku obránce Roberta Bortuzza a sportovní cestou toužil po pomstě. A ta mu vyšla parádně!

Pittsburgh přicestoval do haly Prudential Center v roli favorita a papírové předpoklady v první třetině naplňoval. V 15. minutě se prosadil krásným bekhendem kapitán Crosby a hosté odcházeli do kabin s lepší náladou. Jenže zbylé minuty zápasu patřily Ďáblům. Nejprve srovnal v přesilovce Zajac a v závěru periody dokonal obrat Jágr. Kladenský odchovanec se minutu a dvacet vteřin před druhou sirénou zmocnil kotouče v obranném pásmu, projel s ním až do třetiny soupeře a švihem propasíroval puk za Fleuryho záda.

Hosté již odpovědět nedokázali, naopak náskok Devils ještě pojistil ve 46. minutě Henrique. Jágr byl vyhlášen první hvězdou zápasu, který v prostřední dvacetiminutovce okořenily dvě pěstní potyčky mezi Jordinem Tootoo a Bortuzzem, na kterého měli domácí podle očekávání spadeno. Tootoo strávil na ledě pouhé dvě minuty a sedmatřicet sekund, přesto byl zvolen třetí hvězdou utkání.

Tým z Newarku přerušil třízápasovou sérii porážek a poprvé pod novým trenérským triumvirátem ve složení Lamoriello, Oates a Stevens vyhrál. Ďáblové se v tabulce Východní konference posunuli na třinácté místo, na play off ztrácí aktuálně devět bodů. Pittsburgh prohrál počtvrté v řadě, přesto drží v tabulce druhou pozici.

Flyers padli i v Arizoně

Vánoční pauza neprospěla Philadelphii. Letci zaznamenali druhou porážku za sebou. Tentokrát podlehli 2:4 domácí Arizoně. Hvězdná dvojice Giroux - Voráček nebodovala. Český křídelník přesto nadále vévodí produktivitě letošního ročníku NHL. Před druhým Tylerem Seguinem z Dallasu má stále tříbodový náskok.

Flyers mají ve Východní konferenci osmibodovou ztrátu na osmé newyorské Jezdce, kteří ukončili osmizápasovou šňůru výher.

Rangers podlehli na ledě Dallasu 2:3 a k triumfu Stars přispěl i Aleš Hemský, který nahozením zpoza brány nachytal zkušeného brankáře Lundqvista. Jednatřicetiletý útočník v té chvíli poslal celek z Texasu do vedení 2.1. Hayes sice o minutu později srovnal, poslední slovo však měl ve 41. minutě Antoine Roussel, který zařídil domácím cenné dva body.

Sekáč se stal druhou hvězdou zápasu

Dařilo se i montrealskému Jiřímu Sekáčovi, který ve 27. minutě po pěkné individuální akci otevřel skóre na hřišti Caroliny. Bývalý forvard pražského Lva byl vyhlášen druhou hvězdou duelu. Canadiens nakonec zvítězili v utkání 3:1.

Do sestavy Hurikánů se po zranění vrátil Jiří Tlustý a zkraje závěrečné části nahrál na jediný gól domácích, který vstřelil v početní výhodě Eric Staal.

Zářil i Jiří Hudler, jenž se stal stejně jako Sekáč druhou hvězdou střetnutí. Šikovný útočník připravil obě branky Calgary, které doma udolalo Los Angeles 2:1.

Jaškin překonal Varlamova

Z třetího gólu v sezóně se těšil Dmitrij Jaškin. Bývalý slávistický forvard skóroval po osmadvaceti vteřinách druhé třetiny, když skrytou střelou překvapil ruského gólmana Varlamova. Jeho St. Louis nakonec slavilo výhru 3:0. Brankář Martin Brodeur kryl 16 střel Avalanche a radoval se ze 125. vychytané nuly v kariéře. Jaškin byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Výsledky NHL:
Boston - Detroit 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky: 3. R. Smith, 17. Campbell, 18. Söderberg, 46. Griffith (Krejčí), 58. Kelly - 12. Abdelkader, 36. Tatar. Střely na branku: 45:30. Diváci: 17 565. Hvězdy utkání: 1. Söderberg, 2. R. Smith (oba Boston), 3. Tatar (Detroit).
New Jersey - Pittsburgh 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 26. Zajac (Židlický), 39. Jágr, 46. Henrique - 15. Crosby. Střely na branku: 27:28. Diváci: 16 592. Hvězdy utkání: 1. Jágr, 2. Zajac, 3. Tootoo (všichni New Jersey).
NY Islanders - Washington 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 9. Lee, 31. Višňovský, 42. De Haan, 63. Boychuk - 45. Fehr, 47. Bäckström, 58. Ovečkin. Střely na branku: 39:26. Diváci: 16 170. Hvězdy utkání: 1. Boychuk, 2. Lee (oba Islanders), 3. Ovečkin (Washington).
Carolina - Montreal 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 43. E. Staal (Tlustý) - 27. Sekáč, 39. Eller, 60. Pacioretty. Střely na branku: 29:19. Diváci: 17 123. Hvězdy utkání: 1. Price, 2. Sekáč (oba Montreal), 3. E. Staal (Carolina).
Ottawa - Buffalo 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 19., 39. a 44. Ryan, 52. MacArthur, 60. Greening - 22. Pysyk, 29. Girgensons. Střely na branku: 35:21. Diváci: 18 284. Hvězdy utkání: 1. Ryan, 2. Karlsson, 3. Pageau (všichni Ottawa).
Arizona - Philadelphia 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 36. a 60. Vermette (na první Z. Michálek a Erat, na druhou Hanzal), 19. Doan, 43. Ekman-Larsson - 53. a 56. Umberger. Střely na branku: 25:32. Diváci: 16 521. Hvězdy utkání: 1. Vermette, 2. Dubnyk, 3. Ekman-Larsson (všichni Arizona).
St. Louis - Colorado 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 21. Jaškin, 25. Butler, 56. Tarasenko. Střely na branku: 25:16. Diváci: 19 749. Hvězdy utkání: 1. Brodeur, 2. Stastny, 3. Jaškin (všichni St. Louis).
Winnipeg - Minnesota 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: 17. Frolík, 21. Perreault - 25. R. Carter, 37. Fontaine, 40. Scandella. Střely na branku: 30:31. Diváci: 15 016. Hvězdy utkání: 1. Perreault (Winnipeg), 2. Scandella, 3. B. Sutter (oba Minnesota).
Chicago - Nashville 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 31. B. Richards, 36. Shaw, 38. Hossa, 59. Bickell, rozhodující sam. nájezd Toews - 28. a 40. Neal, 12. Josi, 18. C. Smith. Střely na branku: 42:40. Diváci: 22 208. Hvězdy utkání: 1. Bickell (Chicago), 2. Neal (Nashville), 3. Keith (Chicago).
Dallas - NY Rangers 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Klingberg, 16. Hemský, 21. Roussel - 6. Miller, 17. Hayes. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18 532. Hvězdy utkání: 1. Lehtonen, 2. Klingberg, 3. Roussel (všichni Dallas).
Calgary - Los Angeles 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 13. Glencross (Hudler), 14. Granlund (Hudler) - 40. Toffoli. Střely na branku: 15:27. Diváci: 19 289. Hvězdy utkání: 1. Hiller, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Toffoli (Los Angeles).
Tampa Bay - Toronto 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 27. Callahan, 30. Filppula, 52. Stamkos - 5. Santorelli, 8. Lupul. Střely na branku: 41:23. Diváci: 19 204. Hvězdy utkání: 1. Stamkos, 2. Callahan, 3. Hedman (všichni Tampa).