Vancouver - Los Angeles 2:3Vrbata zářil, Canucks ale přišli o výhru. Pod širým nebem jásal Washington

jsv, vapČTKSport.cz

Hokejový útočník Radim Vrbata se v noci na pátek dočkal v NHL patnáctého zásahu v sezóně, proti Los Angeles si navíc připsal i jednu asistenci, přesto byl po zápase zklamaný. Jeho Vancouver totiž v závěru ztratil dvoubrankový náskok a nakonec prohrál s Kings 2:3. Pouhých necelých třináct sekund před koncem padlo rozhodnutí v očekávané bitvě Winter Classic 2015. Washingtonský Troy Brouwer při přesilovce strhl vedení ve prospěch svého týmu. V utkání s Chicagem hraném pod širým nebem Capitals zvítězili 3:2. Přitom už se zdálo, že duel tradičně zpestřující zámořskou soutěž půjde do prodloužení. Jestřábi s obráncem Michalem Rozsívalem v sestavě ale odjeli z amerického hlavního města smutní.

Útočník Vancouveru Radim Vrbata (vprav) slaví se spoluhráči gól v síti Los Angeles.

Canucks se vstup do utkání vydařil. Ve 13. minutě otevřel skóre v přesilovce Burrows. Druhou asistenci měl u jeho zásahu Vrbata, jenž krátce po přestávce zvýšil vedení na 2:0. Český křídelník obdržel do prostoru mezi kruhy lahůdkovou přihrávku od Higginse a střelou bez přípravy uklidil puk k pravé tyči.

Zdálo se, že Králové odjedou z Vancouveru s prázdnou. Jenže ve 35. minutě snížil King a v samotném závěru třetí třetiny přišel pro Canucks šok!

V 58. minutě totiž Justin Williams v početní výhodě vyrovnal a o třiapadesát vteřin později dokonal obrat v zápase Jarret Stoll. "Myslím, že dnes zaúřadovala spravedlnost, protože podle mě jsme v utkání jasně dominovali," prohlásil Williams. "Měli jsme větší šance než domácí, a i když jsme je dlouho nemohli proměnit, ukázali jsme odolnost a trpělivost. A že se nikdy nevzdáváme, dokud není konec," dodal Williams.

Brouwer rozhodl třináct sekund před koncem

Capitals si v úvodní třetině duelu s Chicagem vypracovali dvougólové vedení. V osmé minutě Eric Fehr blafákem překonal Coreyho Crawforda. Fehr, který se trefil dvakrát při Winter Classic v roce 2011 na Heinz Field v Pittsburghu, se stal se třemi přesnými zásahy nejúspěšnějším střelcem venkovních zápasů NHL v historii.

V polovině úvodní části si oba týmy vyměnily strany, aby se eliminovala možnost výhody především kvůli odrazům slunce. Za čtyři minuty zvýšil z dorážky Alexandr Ovečkin. Za 98 vteřin se dočkali Blackhawks snížení, když se v přesilové hře trefil od modré čáry Patrick Sharp.

Zkraje prostřední dvacetiminutovky se po chybě Chicaga dostal do úniku Ovečkin, ale Crawfordovi pomohla po jeho zakončení tyč. Vzápětí opět ruský kanonýr trefil i břevno. Po chybné rozehrávce domácích se ale radovali ve 24. minutě opět hosté, kdy po přihrávce Mariána Hossy doklepl puk do odkryté branky Brandon Saad.

Po šancích na obou stranách přineslo rozuzlení až vyloučení kapitána Chicaga Jonathana Toewse. Po zblokovaném Ovečkinově pokusu se trefil Brouwer z levého kruhu z otočky. Střetnutí v Nationals Parku sledovalo 42 832 diváků.

NHL - Winter Classic 2015, zápas pod širým nebem:
Washington - Chicago 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 8. Fehr, 12. Ovečkin, 60. Brouwer - 14. Sharp, 24. Saad. Střely na branku: 35:35. Diváci: 42 832. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin (Washington), 2. Sharp (Chicago), 3. Brouwer (Washington).
Další výsledek NHL:
Vancouver - Los Angeles 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 13. Burrows (Vrbata), 24. Vrbata - 35. King, 58. Justin Williams, 59. Stoll. Střely na branku: 16:40. Diváci: 18 870. Hvězdy utkání: 1. Doughty (Los Angeles), 2. Miller (Vancouver), 3. Justin Williams (Los Angeles).