New Jersey - Philadelphia 5:2Jágr překonal Howea a je nejstarším autorem hattricku v NHL, Hanzal má čtyři body

New York

Skvělé představení hokejových Ďáblů! A hlavně Jaromíra Jágra. Hotová fantazie. Hattrickem nekompromisně sestřelil Philadelphii, pomohl k vítězství New Jersey 5:2. Český útočník se zároveň stal nejstarším hráčem, který zaznamenal hattrick v NHL! Rekord zatím držel legendární Gordie Howe - Mr. Hockey dal hattrick ve 41 letech a 216 dnech, Jágrovi je 42 let a 322 dnů. Je to pro něj celkově již patnáctý hattrick kariéry v NHL. Tři góly v této soutěži Jágr zaznamenal po 3209 dnech. Naposledy, 22. března 2006, vsítil tři branky jako hráč Rangers. A soupeřem tehdy byla také Philadelphia.

Útočník New Jersey Jaromír Jágr na archivním snímku.

Proti Letcům zažil rozhodně nejpovedenější zápas této sezóny, v níž se jeho New Jersey jinak nedaří podle představ. V souboji sousedů z tabulky Východní konference však Devils dokonale zazářili. Nepřipustili třetí porážku v řadě a svého soupeře bodově dotáhli, zůstávají ale čtrnáctí.

Jágr střelecké představení, po kterém byl vyhlášen první hvězdou zápasu, započal ve 14. minutě, pokračoval 3,8 sekundy před koncem úvodního dějství, ale to zvyšoval už na 3:0, protože mezitím se trefil Eliáš po Havlátově asistenci. Na Gomezovu trefu ve druhé třetině navázal Jágr dovršením hattricku ve 33.minutě. Zcela zastínil českého lídra kanadského bodování celé soutěže Voráčka, který asistoval MacDonaldovi při jednom ze dvou zásahů hostů.

Kladenský odchovanec i nadále zůstává v čele produktivity soutěže, ale jeho náskok se ztenčil na rozdíl dvou bodů, neboť druhý Tyler Seguin zaznamenal při výhře Dallasu 7:1 nad Minnesotou gól a asistenci.

Hanzal si připsal čtyři body a vítězný gól

Vedle Jágra sehrál mimořádný zápas i Martin Hanzal, který se gólem a třemi asistencemi podílel na výhře Arizony 6:3 nad Columbusem a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Český útočník posbíral všechny body v rozmezí 27. až 46. minuty, v nichž Coyotes otočili skóre z 1:2 na 6:2. Hanzal se prosazoval ze svého obvyklého stanoviště před brankou, odkud dal taky v závěru druhé třetiny vítězný gól.

"Přitom Marty nestrávil na ledě tolik času jako obvykle (odehrál 14:01 minut) a stejně získal čtyři body. Odvedl tvrdou práci před brankou, ale když si tohle vyberete, musíte tam být. Očekává se to od něho," řekl na adresu Hanzala trenér Arizony Dave Tippett. Jednu asistenci v utkání zaznamenal i další český hráč ve službách Coyotes Martin Erat.

Krejčí druhou hvězdou zápasu

David Krejčí asistoval u obou gólů Bostonu, který v sobotu večer našeho času prohrál 2:3 v prodloužení doma s Ottawou. Osmadvacetiletý český reprezentant byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Šternberský rodák bodoval v třetím duelu za sebou a dva body zaznamenal poprvé od 21. října. Od poloviny listopadu však měsíc kvůli zranění nehrál.

V bohatém programu skórovali i Radim Vrbata, který se gólovou dorážkou podílel na výhře Vancouveru 4:1 nad Detroitem.

Prosadil se také talentovaný Dmitrij Jaškin, jenž čtvrtou trefou v sezóně přispěl k vysoké výhře St. Louis 7:2 na ledě San Jose. Za poražené jednou přihrál na gól Tomáš Hertl.

Ofenzivní hru v dalším zápase odnesl Michal Neuvirth, jenž na ledě New Yorku Rangers inkasoval v úvodních třinácti minutách čtyři góly z devíti střel a byl střídán. "Je nepříjemné takhle rychle dostat čtyři branky. Musím si to prostudovat na videu a najít způsob, jak být lepší," uvedl Neuvirth po porážce Buffala 1:6.

Výsledky NHL:
Boston - Ottawa 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 37. Krug (Krejčí), 51. Marchand (Krejčí) - 33. Turris, 56. Hoffman, 61. Ryan. Střely na branku: 28:26. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Ryan (Ottawa), 2. Krejčí, 3. Marchand (oba Boston).
Los Angeles - Nashville 6:7 v prodl. (1:3, 2:2, 3:1 - 0:1)
Branky: 36. a 58. King, 1. Greene, 27. Martinez, 59. Gáborík, 60. Carter - 5. Fisher, 7. Wilson, 10. Ellis, 23. Ekholm, 24. Arcobello, 49. Jokinen, 61. Josi. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. Ellis (oba Nashville), 3. King (Los Angeles).
New Jersey - Philadelphia 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Branky: 14., 20. a 33. Jágr, 16. Eliáš (Havlát), 30. Gomez - 37. MacDonald (Voráček), 46. Lecavalier. Střely na branku: 18:20. Diváci: 15 066. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Gomez, 3. Henrique (všichni New Jersey).
NY Rangers - Buffalo 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)
Branky: 9. Brassard, 10. Kreider, 12. Nash, 13. Boyle, 23. Hagelin, 35. Fast - 23. Stafford. Střely na branku: 39:25. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 12:34 minuty, inkasoval čtyři branky z devíti střel a úspěšnost zásahů měl 55,56 procenta. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Boyle, 3. St. Louis (všichni NY Rangers).
Pittsburgh - Montreal 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 10. Perron - 3. Pacioretty, 7. Desharnais (Plekanec), 22. Gilbert, 55. Jemelin (Sekáč). Střely na branku: 31:33. Diváci: 18 630. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Gilbert (oba Montreal), 3. Perron (Pittsburgh).
Winnipeg - Toronto 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 24. Galiardi, 26. Halischuk, 31. Byfuglien, 44. Little, 51. Chiarot - 23. Santorelli. Střely na branku: 40:21. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Chiarot, 3. Little (všichni Winnipeg).
Dallas - Minnesota 7:1 (1:0, 5:1, 1:0)
Branky: 6. a 28. Fiddler, 26. Sceviour, 29. Seguin, 32. Cole, 38. Roussel, 59. Ritchie - 36. Vanek. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Fiddler, 2. Cole, 3. Seguin (všichni Dallas).
Arizona - Columbus 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Branky: 39. a 46. Gagner (na obě Hanzal), 14. Rieder, 27. Ekman-Larsson (Hanzal), 40. Hanzal (Erat), 44. Chipchura - 23. Tjutin, 25. Wisniewski, 59. Johansen. Střely na branku: 34:26. Diváci: 13 159. Hvězdy zápasu: 1. Hanzal, 2. Rieder, 3. Gagner (všichni Arizona).
Vancouver - Detroit 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 59. a 60. H. Sedin, 22. Edler, 51. Vrbata - 57. Tatar. Střely na branku: 24:30. Diváci: 18 870. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Edler (oba Vancouver), 3. Dacjuk (Detroit).
San Jose - St. Louis 2:7 (2:2, 0:2, 0:3)
Branky: 18. Karlsson, 19. Pavelski (Hertl) - 12., 26. a 60. Oshie, 20. Steen, 40. Shattenkirk, 42. Schwartz, 45. Jaškin. Střely na branku: 20:33. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Shattenkirk, 3. Steen (všichni St. Louis).