Ottawa - Toronto 4:3Michálek zářil. Nejprve se popral, poté přihrál na vítězný gól a stal se hvězdou zápasu

Povedený večer zažil v NHL ottawský útočník Milan Michálek. Senátoři zdolali doma Toronto 4:3 a český hokejista přihrál na vítězný gól švédskému obránci Eriku Karlssonovi. Rodák z Jindřichova Hradce, který se ve 14. minutě popral s obráncem Dionem Phaneufem, byl vyhlášen třetí hvězdou střetnutí.

Útočník Ottawy Milan Michálek (vlevo) slaví se spoluhráči Jeanem-Gabrielem Pageauem a střelcem Erikem Karlssonem gól v síti Toronta.

Ottawa zadělala v kanadském derby na dvoubodový zisk již v úvodní periodě, v níž nasázela hned tři branky. První třetinu navíc okořenila bitka u mantinelu, do níž se zapojili zmiňovaní Michálek a zkušený Phaneuf. Český forvard hned zkraje ztratil stabilitu a v potyčce tak měl navrch zadák Maple Leafs.

Domácí fanoušci v Canadian Tire Centre očekávali po přestávce další góly v soupeřově síti, jenže ty nepřišly. Naopak Javorové listy začaly postupně manko stahovat. Nejprve korigoval skóre Clarkson a ve 43. minutě Kadri v přesilovce snížil na 2:3. Na vyrovnání ale hosté nedosáhli. V 56. minutě odvedl výtečnou práci za brankou Pageau, Michálek poté našel číhajícího Karlssona, jenž propálil Reimera. Český křídelník bodoval v NHL podruhé v řadě a popáté z posledních šesti duelů. Na vítězství Senátorů už nic nezměnila ani trefa Van Riemsdyka v samotném závěru.

Toronto se v zámořské soutěži nachází v hluboké krizi. Maple Leafs prohráli pošesté v řadě, v posledních sedmnácti utkáních zvítězili jen třikrát. Na play off ztrácejí stejně jako Senators deset bodů.

Pastrňák a Krejčí zaznamenali asistenci

Do statistik se v noci na čtvrtek zapsal i bostonský útočník David Pastrňák, který asistoval u prvního gólu Bruins. Vítězství v Coloradu ovšem se spoluhráči neslavil. Avalanche nakonec udolali protivníka 3:2 po samostatných nájezdech. V dovednostní činnosti zkusil štěstí i Pastrňák, na ruského brankáře Varlamova ale forhendovým blafákem nevyzrál. Jednu nahrávku si v zápase připsal i David Krejčí.

V brance Winnipegu dostal místo Ondřeje Pavelce tentokrát důvěru Michael Hutchinson a 29 zákroky pomohl Jets k vítězství 4:0 nad Columbusem. V souboji dvou aspirantů na zisk letošního Stanley Cupu zvítězilo Chicago na ledě Pittsburghu 3:2 po samostatných nájezdech, když ten rozhodující proměnil hned v první sérii Jonathan Toews.

NHL má nyní týdenní pauzu, kterou vyplní tradiční Utkání hvězd.

Výsledky NHL:
Ottawa - Toronto 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
Branky: 12. a 56. E. Karlsson (na druhou M. Michálek), 3. Hoffman, 20. Zibanejad - 34. Clarkson, 43. Kadri, 59. Van Riemsdyk. Střely na branku: 26:40. Diváci: 18 894. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Hoffman, 3. M. Michálek (všichni Ottawa).
Pittsburgh - Chicago 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. Sill, 33. Downie - 7. Rundblad, 23. Hossa, rozhodující sam. nájezd Toews. Střely na branku: 35:26. Diváci: 18 655. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Saad (oba Chicago), 3. Sill (Pittsburgh).
Winnipeg - Columbus 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 2. Wheeler, 7. E. Kane, 25. Harrison, 35. Thorburn. Střely na branku: 30:29. Diváci: 15 016. Hvězdy zápasu: 1. Hutchinson, 2. Wheeler, 3. Thorburn (všichni Winnipeg).
Colorado - Boston 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 20. Iginla, 59. O'Reilly, rozhodující sam. nájezd MacKinnon - 27. Krug (Pastrňák), 45. Marchand (Krejčí). Střely na branku: 36:24. Diváci: 16 832. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly, 2. Iginla (oba Colorado), 3. Marchand (Boston).
Anaheim - Calgary 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
Branky: 5. Palmieri, 15. Maroon, 18. Lovejoy, 30. Jackman, 50. Getzlaf, 60. Kesler - 32. Backlund, 40. Monahan, 51. Colborne. Střely na branku: 27:33. Diváci: 16 828. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Vatanen, 3. Maroon (všichni Anaheim).
San Jose - Los Angeles 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 11. a 60. Couture, 37. Marleau, 49. Pavelski - 32. Brown, 60. Shore. Střely na branku: 25:28. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Marleau, 3. M. Karlsson (všichni San Jose).