Florida - Toronto 2:3Jágr při první prohře v dresu Floridy zažil pozoruhodnou zápletku s gólmany. Hudler zařídil vítězství Calgary

Český hokejový útočník Jaromír Jágr utrpěl první prohru v dresu Floridy. A k tomu zažil i pozoruhodnou zápletku s vlastními gólmany. Ta v pokračování NHL napomohla k vítězství Toronta 3:2.

Jaromír Jágr (68) z Floridy v souboji s torontskými Dionem Phaneufem (3) a Joakimem Lindstromem.

Brankář domácích Roberto Luongo přes zranění po ráně od Lea Komarova do krku dochytal první třetinu a udržel čisté konto. Od druhé části hry nastoupivšímu Al Montoyovi se už tak dobře nevedlo. Hosté nejprve dali na 1:1 a při jejich další vyrovnávací brance zkraje třetí třetiny se i druhý brankář zranil. Po pár minutách se vrátil na led, ale nebyl v optimálním rozpoložení, zjevně měl problémy s tříslem. Dostal další gól, Florida už srovnat nestačila.

"Nebyl to typický Montoya, jindy je rychlý. Kdyby byl stoprocentně fit, asi by to měl," řekl autor vítězné branky Peter Holland.

Mezitím pro jistotu nouzový hráčský kontrakt narychlo podepsal trenér floridských gólmanů Robb Tallas a oblékl se jako záložní strážce brány, ale do hry místo Al Montoyi se nakonec na posledních necelých deset minut nečekaně se sebezapřením vrátil Luongo.

Tallasovi je dvaačtyřicet, působil i v NHL, ale soutěžní zápas naposledy absolvoval v sezóně 2004/05 v Salcburku... Ještě se v jednu chvíli rýsovala alternativa s hráčem z pole v bráně, do šatny zamířili Scottie Upshall a Derek MacKenzie, ale indisponovaný Montoya v bráně vydržel, než znovu přišel Luongo.

Jágr, který v prvních dvou zápasech s Floridou vyhrál, byl i tentokrát aktivní, vyslal na bránu čtyři střely, na ledě strávil 18 a půl minuty. Bodově však vyšel naprázdno. Prohra znamená trhlinu v postupových ambicích Panthers. Nevyužili možnost bodově se ve Východní konferenci vyrovnat osmému Bostonu, který drží poslední postupové místo do play off.

"Když bojujete o play off, tak taková situace s brankáři hodně naštve. Až nám jich bylo líto," soucítil se soupeřem útočník Toronta Joffrey Luppul.

Toronto nedovolilo už dál navyšovat nelichotivý klubový rekord. Venku vyhrálo poprvé od 31. prosince, od té doby zaznamenalo sérii šestnácti proher.

Voráček vyšel naprázdno

Další český útočník Jiří Hudler v prodloužení rozhodl svým jubilejním dvacátým gólem v sezóně o výhře Calgary na ledě Philadelphie (3:2) a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Olomoucký rodák zařídil týmu druhý bod v čase 61:23, kdy se z mezikruží prosadil střelou mezi betony. Hudler si v utkání připsal ještě i asistenci, na straně poražených vyšel Jakub Voráček naprázdno.

Voráček klesl v tabulce produktivity soutěže na čtvrté místo. Kladenský odchovanec má stejně bodů (65) jako třetí John Tavares, ale odskočilo mu duo Nicklas Bäckström, Alexandr Ovečkin. Oba byli tahouny Washingtonu při výhře 5:3 v Columbusu, neboť švédský útočník dvakrát asistoval a ruský kanonýr dal dvě branky. V čele mají dvoubodový náskok.

Patrik Eliáš asistoval u jedné branky při výhře New Jersey nad Nashvillem 3:1. Devils mají manko sedmi bodů na Boston. Vyhráli šestý z posledních osmi zápasů a uspěli i bez vyměněných matadorů Jágra a Marka Židlického.

Tomáš Fleischmann se v novém působišti uvedl gólovou přihrávkou, kterou pomohl Anaheimu k výhře 4:1 na ledě Arizony.

Michal Neuvirth si na premiéru v dresu Islanders musí počkat, neboť v brance dostal přednost Jaroslav Halák. Prohru 2:3 v prodloužení v Dallasu neodvrátil. Buffalo bez Neuvirtha, který před výměnou chytal za Sabres v posledních osmi zápasech, podlehlo 0:3 na ledě Tampy. Za vítěze si po asistenci připsali Andrej Šustr a Ondřej Palát.

NHL:
New Jersey - Nashville 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 1. Larsson (Eliáš), 4. Gelinas, 59. Cammalleri - 23. Fisher. Střely na branku: 23:34. Diváci: 13.012. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Larsson, 3. Gelinas (všichni New Jersey).
Philadelphia - Calgary 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 41. Couturier, 49. Streit - 7. Monahan (Hudler), 25. Backlund, 62. Hudler. Střely na branku: 37:26. Diváci: 19.513. Hvězdy zápasu: 1. Hudler (Calgary), 2. Streit, 3. Couturier (oba Philadelphia).
Columbus - Washington 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 36. a 50. Hartnell, 22. Savard - 4. a 44. Ovečkin, 17. Fehr, 23. Wilson, 60. Johansson. Střely na branku: 30:33. Diváci: 12.915. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Hartnell (Columbus), 3. Bäckström (Washington).
Tampa Bay - Buffalo 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 17. Stamkos (Šustr), 23. Callahan, 25. Hedman (Palát). Střely na branku: 35:28. Diváci: 18 922. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Stamkos, 3. Coburn (všichni Tampa Bay).
Florida - Toronto 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 20. Pirri, 34. Ekblad - 25. Bozak, 41. Kadri, 46. Holland. Střely na branku: 42:34. Diváci: 10 198. Hvězdy zápasu: 1. Holland (Toronto), 2. Hayes (Florida), 3. Bernier (Toronto).
Minnesota - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. a 29. Dumba, rozhodující sam. nájezd Coyle - 29. Zibanejad, 32. Ryan. Střely na branku: 38:33. Diváci: 19 054. Hvězdy zápasu: 1. Dumba (Minnesota), 2. Hammond (Ottawa), 3. Coyle (Minnesota).
Dallas - NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 43. Ritchie, 48. Fiddler, 63. Eakin - 16. Bailey, 60. Lee. Střely na branku: 35:37. Diváci: 17 453. Hvězdy zápasu: 1. Eakin, 2. Ritchie (oba Dallas), 3. Halák (NY Islanders).
Arizona - Anaheim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 30. Rieder - 26. a 58. Cogliano, 14. Kesler, 48. Silfverberg (Fleischmann). Střely na branku: 30:35. Diváci: 11.387. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Cogliano (oba Anaheim), 3. Rieder (Arizona).
Edmonton - Los Angeles 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 34. Gazdic, 46. Purcell - 9. Greene, 20. Lewis, 23. Carter, 37. Clifford, 41. Kopitar. Střely na branku: 23:29. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Lewis, 3. Doughty (všichni Los Angeles).
Vancouver - San Jose 2:6 (0:3, 2:1, 0:2)
Branky: 22. a 30. H. Sedin (na první Vrbata) - 32. a 58. Nieto, 4. Tierney, 8. Karlsson, 8. Couture, 59. Vlasic. Střely na branku: 28.30. Diváci: 18 535. Hvězdy zápasu: 1. H. Sedin (Vancouver), 2. Nieto, 3. Marleau (San Jose).