New Jersey - Montreal 2:3 SNEliáš poprvé bodoval, Hanzal šťastně skóroval

Boston

Patrik Eliáš se proti Montrealu dočkal prvního bodu v sezóně. Martin Hanzal si připsal již 19. bod, když s velkou porcí štěstí skóroval proti Calgary. Útočník David Krejčí byl ústřední postavou pátečního zápasu NHL mezi Bostonem a New Yorkem Rangers. V předposlední minutě za nerozhodného stavu překonal švédského brankáře Henrika Lundqvista a rozhodl tak o vítězství Medvědů 4:3. Český hokejista byl vyhlášen první hvězdou střetnutí.

Útočník Bostonu Bruins David Krejčí po vítězném zápase s New Yorkem Rangers.

V napínavém duelu drželi Jezdci v bostonské TD Garden těsný náskok 3:2 až do 57. minuty, kdy v přesilovce srovnal Ryan Spooner. Když už to vypadalo na prodloužení, napřáhl od modré v čase 58:17 Krejčí. Jeho tvrdou ránu přizvedl holí Emerson Etem a Lundqvist už nestačil zareagovat.

Nejproduktivnější Čech probíhající sezóny zámořské soutěže vyslal v zápase jedinou střelu na bránu, která ovšem skončila vítězným gólem. Český centr se radoval z devátého zásahu v novém ročníku a byl zvolen první hvězdou utkání.

Bruins zvítězili popáté za sebou, naopak tým z Manhattonu zaznamenal druhou porážku v řadě.

Neuvirth zářil, Voráček asistoval u vítězného gólu

Ve Philadelphii začali lépe hostující hráči Nashville. V brance Letců dostal tentokrát přednost Michal Neuvirth, kterého už po necelých dvou minutách překonal Forsberg. Český gólman se však v dalším průběhu duelu rozchytal k výtečnému výkonu a i díky němu domácí stav otočili. Již v 5. minutě vyrovnal Del Zotto a zkraje třetí třetiny překlopil skóre na stranu Flyers McDonald.

Predators to v závěru zkusili na ledě v šesti a slavili úspěch. Dvacet vteřin před vypršením šedesáté minuty totiž srovnal na 2:2 Fisher. Prodloužení trvalo přesně čtyři minuty a 8 sekund. Hosté obdrželi dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě, Gostisbehere si vyměnil kotouč s Girouxem a přesnou střelou nedal brankáři Rinnemu šanci. Druhou asistenci si u vítězné trefy připsal Jakub Voráček.

Neuvirth zlikvidoval 33 střel soupeře a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Hanzal skóroval za Kojoty, Židlický proti Jágrovi dvakrát asistoval

Martin Hanzal přispěl velmi šťastnou trefou k výhře Arizony proti hostům z Calgary. Vytáhlý forvard na začátku prostřední části nejprve v dobré pozici minul bránu, poté se ke kotouči dostal Němec Tobias Rieder, jenž pro změnu trefil tyč, a puk se vzápětí odrazil od Hanzalovy nohy až do sítě. Rodák z Písku prožívá velmi povedenou sezónu, ve dvaceti zápasech nasbíral už 19 bodů za 5 tref a 14 asistencí.

Na úvodní gól dokázaly Plameny odpovědět ještě před koncem druhé třetiny, když se střela Jiřího Hudlera odrazila k Marku Giordanovi, jenž následně překonal Mikea Smitha. Další český hráč si tak mohl připsat bod. Na konečných 2:1 pro Kojoty nakonec upravil skóre švédský zadák Oliver Ekman-Larsson, jenž se prosadil v prodloužení.

Utkání mezi Floridou a New Yorkem Islanders bylo zároveň soubojem hokejistů z kladenské líhně. Panteři se dostali do vedení v deváté minutě, kdy Jaromír Jágr uvolnil ve středním pásmu Brandona Pirriho a jeho povedená střela zápěstím skončila za Halákovými zády. Díky zásahu Jussiho Jokinena ve druhé části už domácí vedli o dvě branky. S tím se zjevně nechtěl smířit Marek Židlický, jenž dvěma asistencemi v poslední dvacetiminutovce pomohl vyrovnat na 2:2.

Prodloužení tří proti třem rozhodnutí nepřineslo, a tak střetnutí dospělo až k samostatným nájezdům. V prvních čtyřech sériích uspěli všichni nájezdníci. Jako pátý se z týmu Panthers rozjel Aleksander Barkov, jenž obelstil Haláka parádně provedenou „Forsbergovou" kličkou, na jejímž konci posunul kotouč za slovenského gólmana holí v jedné ruce. A když následný pokus Brocka Nelsona vychytal Roberto Luongo, mohli domácí slavit vítězství.

Duel Columbusu s Pittsburghem nabídlo velkou brankářskou bitvu. Na gól se čekalo skoro padesát minut. Domácího Sergeje Bobrovského nakonec překonal jeho krajan Jevgenij Malkin. Columbus do konce řádné hrací doby vyrovnal díky Ryanu Johansenovi. V prodloužení pak pro Blue Jackets vystřelil výhru 2:1 Cam Atkinson. Marc-Andre Fleury v bráně Pens zlikvidoval 43 střel domácích, jeho protějšek Bobrovskij měl 25 zákroků.

Eliáš si připsal první bod v sezóně

Patrik Eliáš se dočkal prvního bodu v tomto soutěžním ročníku. Devětatřicetiletý útočník vinou předešlého zranění odehrál proti Montrealu teprve druhý zápas, po jeho přihrávce skóroval z přesilové hry Lee Stempniak. Byli to však Canadiens, kdo se radoval z výhry. O úspěchu hostů nad New Jersey v poměru 3:2 rozhodly až samostatné nájezdy. Tomášové Plekanec s Fleischmannem za vítězný tým nebodovali.

Vydařený debut v NHL zažil brankář Winnipegu Connor Hellebuyck. Dvaadvacetiletý gólman na sebe upozornil v barvách Spojených států na letošním mistrovství světa, nyní se ukázal také fanouškům v NHL, když se dostal do brány Jets i díky zranění Ondřeje Pavelce.

Hellebuyck inkasoval jedinou z patnácti střel a s úspěšností 93,3 % se tak výrazně přičinil o výhru Winnipegu 3:1 nad Minnesotou.

Výsledky NHL
Boston - NY Rangers 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 15. Bergeron, 30. Connolly, 57. Spooner, 59. Krejčí - 23. Lindberg, 26. Nash, 50. J. Miller. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Bergeron (oba Boston), 3. Nash (NY Rangers).
Philadelphia - Nashville 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. Del Zotto, 45. McDonald, 65. Gostisbehere (Voráček) - 2. Forsberg, 60. Fisher. Střely na branku: 36:35. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval dvě branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,29 procenta. Diváci: 19.818. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Neuvirth, 3. Del Zotto (všichni Philadelphia).
Minnesota - Winnipeg 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 50. Carter - 37. Perreault, 43. Byfuglien, 57. Ehlers. Střely na branku: 15:29. Diváci: 19.055. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Byfuglien, 3. Myers (všichni Winnipeg).
Anaheim - Chicago 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 2. Cogliano, 28. Stewart - 59. Hossa, 60. Keith, 62. Anisimov. Střely na branku: 25:32. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Anisimov (Chicago), 2. Gibson, 3. Kesler (oba Anaheim).
Washington - Tampa Bay 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 8. Ovečkin, 39. Chimera, 40. Johansson, 46. Oshie - 51. Boyle, 53. Hedman. Střely na branku: 37:34. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Chimera, 2. Kuzněcov, 3. Carlson (všichni Washington).
Buffalo - Carolina 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 9. Gorges, 33. Eichel, 40. Gionta, 46. Legwand - 25. Rask. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18.052. Hvězdy zápasu: 1. Gorges, 2. Legwand, 3. Ristolainen (všichni Buffalo).
New Jersey - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. Henrique, 30. Stempniak (Eliáš) - 36. a rozhodující sam. nájezd Andrighetto, 52. Galchenyuk. Střely na branku: 27:27. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Galchenyuk (Montreal), 2. Schneider, 3. Stempniak (oba New Jersey).
Columbus - Pittsburgh 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 52. Johansen, 63. Atkinson - 50. Malkin. Střely na branku: 43:25. Diváci: 18.205. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Fleury (Pittsburgh), 3. Bobrovskij (Columbus).
Detroit - Edmonton 4:3 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 25. Nyquist, 33. Tatar, 40. Larkin, 61. Kronwall - 36. a 49. Pakarinen, 38. Sekera. Střely na branku: 32:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nyquist (Detroit), 2. Pakarinen (Edmonton), 3. Tatar (Detroit).
Florida - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 9. Pirri (Jágr), 25. Jokinen, rozhodující sam. nájezd Barkov - 46. Strome (Židlický), 49. Bailey (Židlický). Střely na branku: 27:25. Diváci: 14.598. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Jokinen (oba Florida), 3. Bailey (NY Islanders).
Dallas - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. Jamie Benn, 32. Spezza, rozhodující sam. nájezd Seguin - 24. D. Sedin, 56. H. Sedin (Vrbata). Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi (Dallas), 2. D. Sedin (Vancouver), 3. Spezza (Dallas).
Arizona - Calgary 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 21. Hanzal, 65. Ekman-Larsson - 37. Giordano (Hudler). Střely na branku: 21:26. Diváci: 11.495. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Smith, 3. Hanzal (všichni Arizona).