Washington - Florida 2:5Jágr asistoval a Panteři po pěti letech dobyli Verizon Center. Voráček mezi hvězdami

New York

Dlouhé čekání Panterů je u konce! Hokejisté Floridy v NHL po více než pěti letech uspěli na ledě Washingtonu. K cennému vítězství 5:2 přispěl jednou asistencí také Jaromír Jágr. Skvělý večer prožil v zámořské soutěži Jakub Voráček, jenž přihrál na tři góly a i jeho zásluhou nakonec Philadelphia zdolala doma Montreal 4:2.

Útočníci Floridy Jaromír Jágr a Jonathan Huberdeau (vpravo) slaví gól na ledě Washingtonu.

Tento okamžik fanoušci Floridy toužebně očekávali, 9. prosince 2010 zvítězil jejich tým ve Washingtonu 3:0, od té doby ale pokaždé odjížděl z haly Verizon Center s prázdnou. Desetizápasovou šňůru porážek Panteři v úterý večer konečně přerušili.

Florida zadělala na výhru už v první třetině. V 11. minutě Jágr bekhendem předložil krásně puk před branku a Huberdeau otevřel skóre. V 16. minutě se navíc trefil v přesilovce i Barkov a hosté už zápas nepustili. V prostřední části navýšili náskok Trocheck a Huberdeau, jenž byl zvolen první hvězdou utkání. Capitals, jenž postrádali v sestavě Ovečkina a brankáře Holtbyho, sice zkraje závěrečné třetiny dvěma rychlými zásahy vykřesali naději na obrat, poslední slovo ale měli Panteři. Do prázdné klece stvrdil dvoubodový zisk Howden.

Jágr utkání kvůli drobným zdravotním potížím nedohrál, o žádné vážnější zranění by ale jít nemělo.

Florida pokračuje ve výborných výkonech. V NHL zvítězila počtvrté za sebou, upevnila si druhou příčku ve Východní konferenci a má nakročeno k tomu, aby se teprve potřetí od roku 2000 probojovala do play off.

Voráček třetí hvězdou zápasu

Po týdenní přestávce, kterou v NHL vyplnilo Utkání hvězd, naskočili vítězně do kolotoče zápasů základní části i hráči Philadelphie. Jakub Voráček bodoval počtvrté v řadě, proti Montrealu tentokrát nahrál na tři góly a stal se třetí hvězdou střetnutí.

Flyers zlomili protivníka ve třetím dějství. Habs dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu, v 52. minutě ale po Voráčkově přihrávce vrátil domácím vedení Simmonds a v samém závěru pojistil dva body střelou do prázdné branky Read. Michal Neuvirth je zraněný a brankoviště Letců tak hájil Steve Mason, který podal velmi dobrý výkon. Kryl třicet z dvaatřiceti střel a byl vyhlášen první hvězdou duelu.

Hodně vidět byli čeští hokejisté i v zápase mezi Bostonem a Torontem. Krejčí s Pastrňákem po 55 vteřinách třetí třetiny připravili gól pro Marchanda a Medvědi se v tu chvíli ujali vedení 2:1. A s domácími to vypadalo ještě lépe. Za dalších 26 sekund totiž Krejčí dotlačil puk za Reimerova záda a Medvědi kráčeli za výhrou.

Jenže Javorové listy se poté nadechly k velkému obratu. Po Polákově asistenci snížil Komarov a v 52. minutě srovnal stav Kadri. Prodloužení pak rozhodla přesilová hra. Na trestnou lavici usedl za držení Krejčí a Parenteau zařídil Torontu výhru.

V dalších úterních zápasech Pittsburgh přestřílel Ottawu 6:5, když se hattrickem blýskla hvězda Penguins Sidney Crosby. Do sestavy Edmontonu se po zlomenině klíční kosti vrátil Connor McDavid a k vítězství 5:1 nad Columbusem přispěl gólem a dvěma asistencemi.

NHL:
Boston - Toronto 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 10. a 41. Marchand (na druhou Krejčí a Pastrňák), 42. Krejčí (Pastrňák) - 30. Winnik (Polák), 50. Komarov (Polák), 52. Kadri, 64. Parenteau. Střely na branku: 42:35. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Kadri (Toronto), 2. Marchand (Boston), 3. Parenteau (Toronto).
New Jersey - NY Rangers 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 22. Stempniak, 44. Blandisi, 62. Schlemko - 14. a 43. Miller. Střely na branku: 25:33. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Schlemko, 2. Schneider, 3. Stempniak (všichni New Jersey).
NY Islanders - Minnesota 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky: 24. Grabovskij, 26. Lee, 40. Nelson, 43. Nielsen, 45. Tavares - 15. Coyle, 39. Pominville, 51. Niederreiter. Střely na branku: 38:43. Diváci: 13 331. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Grabovskij, 3. Berube (všichni Islanders).
Philadelphia - Montreal 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky: 7. a 52. Simmonds (na obě Voráček), 16. Schenn (Voráček), 60. Read - 19. Markov, 23. Petry. Střely na branku: 36:32. Diváci: 19 031. Hvězdy zápasu: 1. Mason, 2. Simmonds, 3. Voráček (všichni Philadelphia).
Pittsburgh - Ottawa 6:5 (3:2, 2:2, 1:1)
Branky: 27., 37. a 47. Crosby, 8. Cullen, 11. Letang, 17. Kunitz - 15. Stone, 20. Wideman, 24. Pageau, 24. Ceci, 56. Dziurzynski. Střely na branku: 44:23. Diváci: 18 420. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Kunitz (oba Pittsburgh), 3. Pageau (Ottawa).
Nashville - St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 59. Brouwer. Střely na branku: 16:23. Diváci: 16 045. Hvězdy zápasu: 1. Brouwer (St. Louis), 2. Rinne (Nashville), 3. Elliott (St. Louis).
Winnipeg - Dallas 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Branky: 15. Ladd, 25. Lowry, 51. Byfuglien - 21. a 43. Seguin, 35. Klingberg, 37. Fiddler (Hemský), 60. Roussel. Střely na branku: 24:27. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Klingberg (oba Dallas), 3. Byfuglien (Winnipeg).
Colorado - Chicago 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 10. Landeskog - 3. Pánik, 8. Panarin. Střely na branku: 23:42. Diváci: 18 007. Hvězdy zápasu: 1. Pickard (Colorado), 2. Panarin (Chicago), 3. Landeskog (Colorado).
Edmonton - Columbus 5:1 (0:1, 4:0, 1:0)
Branky: 24. Gryba, 30. McDavid, 37. Pouliot, 38. Draisaitl, 55. Eberle - 12. Calvert. Střely na branku: 35:37. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Gryba, 3. Talbot (všichni Edmonton).
Arizona - Los Angeles 2:6 (1:0, 1:4, 0:2)
Branky: 7. Martinook, 27. Duclair - 39. a 44. Brown, 24. Muzzin, 30. Martinez, 39. Gáborík, 48. Lecavalier. Střely na branku: 26:35. Diváci: 12 261. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík, 2. Brown, 3. Muzzin (všichni Los Angeles).
Washington - Florida 2:5 (0:2, 0:2, 2:1)
Branky: 41. Bäckström, 42. Burakovsky - 11. a 36. Huberdeau (na první Jágr), 16. Barkov, 21. Trocheck, 59. Howden. Střely na branku: 38:19. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. Burakovsky, 3. Niskanen (oba Washington).
Anaheim - San Jose 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky: 17. Rakell, 25. Lindholm, 33. Garbutt - 23. Zubrus, 34. Wingels. Střely na branku: 25:32. Diváci: 16 588. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Kesler (oba Anaheim), 3. Wingels (San Jose).