Švédsko - Rusko 3:2Hokejisté Švédska a Kanady zůstávají na MS dvacítek suverénní

Toronto/Montreal

Hokejisté Švédska a Kanady zůstávají na mistrovství světa hráčů do 20 let v Torontu a Montrealu i po třetích zápasech základních skupin bez ztráty bodu. Švédové zdolali druhé Rusko 3:2, unikli mu na rozdíl čtyř bodů a zajistili si vítězství v základní skupině B. Kanada v áčku vyhrála nad Finskem 4:1 a má jednobodový náskok před Spojenými státy americkými, které porazily Slovensko 3:0.

Švédský obránce Gustav Forsling (vpředu) slaví se spoluhráči gól proti Rusku.

V duelu Švédska s Ruskem odpověděl na dvě trefy Vjačeslava Lešenka svou druhou přesilovkou trefou v utkání obránce Gustav Forsling a v 51. minutě rozhodl Axel Holmström. Výsledek zachoval českým hokejistům teoretickou naději i na druhé místo ve skupině, ale svěřenci trenéra Miroslava Přerosta budou především čekat na to, zda jim úterní duel Švýcarska s Dánskem (23:00 SEČ) zajistí postup do čtvrtfinále, nebo budou muset o únik boji o udržení bojovat ve středu s Ruskem.

Kanada vedla po dvou gólech Sama Reinharta 2:0, pak sice domácí výběr v 39. minutě po brance Artturiho Lehkonena poprvé na turnaji inkasoval, ale výhru pojistili Anthony Duclair a Curtis Lazar. Obhájci titulu mají po porážce jediný bod a čeká je na závěr skupiny boj s posledním Německem o čtvrtfinále.

V souboji Spojených států amerických se Slovenskem prolomil bezbrankový stav v 38. minutě Sonny Milano a ve třetí třetině pojistili výsledek Dylan Larkin a John Hayden. Gólman Thatcher Demko udržel jako pátý na turnaji po spoluhráči Brandonu Halversonovi, Kanaďanech Zacharym Fucalem, Eriku Comriem a Rusovi Igoru Šestjorkinovi čisté konto.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě:
Skupina A (Montreal):
USA - Slovensko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 38. Milano (Larkin), 43. Larkin, 55. Hayden (Carlo, Matthews). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Wehrli (Švýc.) - Lhotský (ČR), Mills (Kan.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 8798.
Kanada - Finsko 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Reinhart (Theodore), 34. Reinhart (Duclair, Domi), 52. Duclair (Domi, Bowey), 55. Lazar (Morrissey, Fabbri) - 39. Lehkonen. Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Jeřábek (ČR) - Lazarev (Rus.), Wüst (Švýc.). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 15 718.
Švédsko - Rusko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Forsling (Kempe, Holmström), 47. Forsling (Nylander, Kempe), 51. Holmström (Lindblom, Nylander) - 35. Lešenko (Pajgin, Barbašjov), 44. Lešenko (Bučněvič, Rafikov). Rozhodčí: Miller (USA), St. Jacques (Kan.) - Dehaen (Fr.), Pesonen (Fin.). Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 16 710.
Česko - Dánsko 4:3 po prodl.