Sparta - Storhamar 1:2Norové zle trápili české týmy. Sparta padla gólem v samém závěru, Třinec vyhrál v prodloužení

Hokejisté Sparty svůj nový domovský stánek výhrou nepokřtili. Pražané v premiérovém zápase po přesunu do O2 areny podlehli v základní skupině Ligy mistrů norskému Storhamaru 1:2, když rozhodující gól inkasovali 38 sekund před koncem základní hrací doby. V soutěži si tak připsali první prohru a do play off zatím nepostoupili. Závěrečný duel ve skupině M čeká svěřence trenéra Josefa Jandače příští sobotu znovu v libeňské hale se švýcarskou Ženevou. Lépe se dařilo Třinci, jenž před vlastním publikem zdolal další norský celek Stavanger 4:3 po prodloužení a slaví ve skupině L první výhru.

Útočník Storhamaru Christian Larrivee střílí vítězný gól v zápase Ligy mistrů proti Spartě.

Sparťané doufali, že jejich domácí premiéra v libeňské multifunkční aréně se bude odehrávat před důstojnou kulisou, jenže opak byl pravdou. Na norského vicemistra se přišlo podívat jen 2948 fanoušků a to ještě dobré tři stovky příznivců přijely z Norska, takže kotel Storhamaru byl početnější než ten domácí.

Sparta se proti houževnatě hrajícímu soupeři do nadějných šancí sice dostávala, jen Buchtele měl v úvodním dějství dvě vyložené, prosadit se ale nedokázala. Na začátku druhé třetiny navíc překonal gólmana Pöpperleho Jensen a domácí museli dotahovat. V polovině utkání nevyužili přes minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku, v úvodu třetí části už ale kouzlo brankáře Östlunda odčarovali, když Poláškovu střílenou přihrávku šikovně tečoval Buchtele.

Jenže Pražané nakonec nedosáhli ani na bod. Pouhých 38 vteřin před vypršením šedesáté minuty naskočil Larrivee z trestné lavice na led a v sólovém úniku rozhodl o překvapivé výhře Seveřanů 2:1.

Klesla zářil, Třinec poprvé vyhrál

Premiérové výhry v letošním ročníku Ligy mistrů se dočkali hráči Třince. V domácím souboji se Stavangerem byli blízko plnému bodovému zisku, těsný náskok ovšem až do třetí sirény neudrželi. Norský celek dokázal na ledě Ocelářů v poslední minutě srovnat, přesto nakonec odjel ze Slezska s porážkou. Vítězný gól vsítil v 64. minutě Zbyněk Irgl.

Hrdinou střetnutí byl obránce Rostislav Klesla, který byl u všech čtyř branek svého mužstva. Dva góly vstřelil, u dalších dvou asistoval. Třinečtí se díky výhře vrátili do hry o postup.

Hokejová Liga mistrů - 3. kolo, skupina M:
Sparta Praha - Storhamar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 42. Buchtele (Polášek, J. Hlinka) - 23. Jensen (Larrivée, Skadsdammen), 60. Larrivée (Zettergren). Rozhodčí: Nikolic (Rak.), Pešina - Lhotský, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 2948.
Sparta: Pöpperle - Švrček, Polášek, Čajkovský, Barinka, Hrbas, J. Mikuš - Réway, J. Hlinka, Buchtele - Netík, Pech, Kumstát - Forman, Cingel, A. Kudrna - Sabolič, Přibyl, Dragoun - od 41. navíc Procházka. Trenéři: Jandač a Moták.
Tabulka:
1.Sparta Praha310117:84
2.Storhamar210014:43
3.Servette Ženeva101004:32
Hokejová Liga mistrů - 3. kolo, skupina L:
HC Oceláři Třinec - Stavanger Oilers 4:3 po prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Klesla (Klepiš), 25. Orsava (Hrňa, Klesla), 52. Klesla (Klepiš), 64. Irgl (Polanský, Klesla) - 20. Kristiansen (Soares, Johansson), 51. Hoygard (Sertich), 60. Soares (Dahl-Andersen). Rozhodčí: Konc (SR), Hradil - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 2193.
Třinec: Hamerlík - Nosek, Klesla, M. Doudera, Hrabal, Linhart, Foltýn, Adámek - Orsava, Kreps, Hrňa - Dravecký, Polanský, Klepiš - Irgl, Matuš, Rákos - Chmielewski, Plíhal, Cienciala - Rufer. Trenéři: Kalous a Varaďa.