Atletická fantazie, čtvrtkař Maslák v Praze obhájil titul! Kudlička skončil sedmý, Rosolová šestá

Česko slaví na halovém mistrovství Evropy v atletice v Praze první zlato! Postaral se o něj čtvrtkař Pavel Maslák, jenž v dnešním finále deklasoval všechny své soupeře v novém rekordu evropského halového šampionátu 45,33 sekundy a obhájil titul. Tyčkař Jan Kudlička nenavázal na loňský bronz z halového mistrovství světa a ve finále v Praze skončil sedmý výkonem 565 centimetrů. O místo horší výsledek při svém debutu na velké seniorské akci si připsala výškařka Michaela Hrubá. Sedmnáctiletá atletka překonala napoprvé 180 i 185 centimetrů, další postupná výška 190 už ale byla nad její síly. Čtvrtkařka Denisa Rosolová obsadila ve finále šesté místo v čase 53,20, další běžkyně Kristiina Mäki skončila v závodu na 3000 metrů desátá.

Běžec Pavel Maslák během zlatého závodu na halovém mistrovství Evropy v atletice.

Kudlička skákal jako první ze všech a napodruhé překonal 545 i 565 cm, po nezdaru na 575 si takticky odložil další skoky na příští výšku. Už 575 cm by pro něj znamenalo vylepšení letošního maxima z kvalifikace a se skoky na 580 neuspěl.

Juniorské vicemistryni světa Hrubé se také nepovedlo zopakovat výkon z kvalifikace. V ní si v pátek skokem přes 191 cm vytvořila osobní rekord. Už samotný postup do finále byl ale pro talentovanou výškařku, jež teprve před dvěma týdny oslavila 17. narozeniny, obrovským úspěchem.

"Finále jsem si šla užít. Bohužel tam 190 centimetrů nezůstalo, ale i tak jsem spokojená. Myslím, že na moje roky je ten výsledek dobrý," řekla svěřenkyně Ctibora Nezdařila. "Vrchol byl pro mě v pátek. Doufám, že to v létě cinkne na mistrovství světa dorostenců, zatím mám nejlepší výkon v mé kategorii," dodala.

Soutěž vyhrála výkonem 197 cm Marija Kučinová z Ruska po rozeskakování s Italkou Alessií Trostovou. Největší favoritka Kamila Licwinková z Polska se musela spokojit s bronzem.