Milwaukee zdolalo v NBA New York, Welsch dal sedm bodů

NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee porazili v pátečním zápase NBA New York 113:108. Jiří Welsch odehrál v dresu vítězů 22 minut, během nichž si připsal sedm bodů a doskočil šest míčů. Hlavní hvězdou Bucks při absenci zraněného T.J. Forda byl Mo Williams, který ho zastoupil na postu rozehrávače a k výhře přispěl 30 body.

Už na osm zápasů protáhli svou vítěznou sérii basketbalisté New Jersey. Atlantu porazili 99:91 hlavě díky 37 bodům Vince Cartera a nyní si mohou úspěšnou šňůru týden vychutnávat, neboť další zápas hrají až 6. ledna. "Všichni si to zasloužíme, alespoň se zotavíme ze všech zranění," uvedl Carter.

Hráčům Memphisu pokazilo radost z vítězství v Portlandu 93:90 zranění Damona Stoudamirea. Hvězdný rozehrávač si přetrhl šlachu v koleni a musí na operaci, po níž bude nejspíš do konce sezony mimo hru. "Bylo to, jako kdyby mě trefil ostřelovač. Nikdy jsem nic takového nezažil," řekl smutně Stoudamire, jenž musel ze zápasu ve svém rodišti a bývalém působišti odstoupit před koncem prvního poločasu.

Washingtonu nepomohlo ani 47 bodů Gilberta Arenase, navzdory jeho osobnímu střeleckému maximu tým Wizards podlehl Miami 113:128. Floridský klub vyhrál už čtrnáctý vzájemný zápas za sebou zásluhou obvyklých opor Dwyanea Wadea, který dal 34 bodů, a Shaquilla O'Neala. Příjemným překvapením pro trenéra Miami Peta Rileyho byl výkon náhradníka Antoinea Walkera, který nastřílel 21 bodů a doskočil 13 míčů. "Přesně tohle od něj očekáváme a potřebujeme," uvedl Riley.

Dramatický závěr utkání v Dallasu rozhodl půl sekundy před sirénou Baron Davis, jenž svým košem zajistil Golden State vítězství 111:109. Nejlepší střelec zápasu si 34 body vytvořil letošní maximum.

Výsledky:
Washington - Miami 113:128, Orlando - Minnesota 107:87, Indiana - Toronto 97:99, New Jersey - Atlanta 99:91, Charlotte - Phoenix 100:110, Dallas - Golden State 109:111, Milwaukee - New York 113:108, Sacramento - Boston 116:112, Portland - Memphis 90:93.