Cyklokrosař Štybar skončil třetí v závodu seriálu GVA v Loenhoutu

LOEHNOUT

Třetí místo obsadil český cyklokrosař Zdeněk Štybar v pátém závodu seriálu Gazet van Antwerpen Trofee (GVA) v Loenhoutu v Belgii. Stupně vítězů si opět podmanilo trio letošních suverénů cyklokrosových okruhů: zvítězil Belgičan Sven Nijs před krajanem Nielsem Albertem, úřadujícím mistrem světa

Cyklokrosař Zdeněk Štybar

Albert vede v průběžném pořadí s náskokem pěti bodů před dnešním vítězem Nijsem. Štybar na Alberta ztrácí 13 bodů, do konce seriálu zbývají ještě tři závody.

O převaze tria nejlepších svědčil i jejich náskok před soupeři. Nijs, kterého před dvěma dny potkala smůla, když pro namotaný řetěz nedokončil závod seriálu Superprestige v Diegemu, projel cílovou páskou o sedm sekund před Albertem, Štybar zaostal o dalších deset vteřin. Čtvrtý v pořadí Gerben de Knegt z Nizozemska měl již ztrátu jedné minuty a 21 sekund.

Z dalších českých jezdců skončil Petr Dlask jedenáctý a Radomír Šimůnek dojel o dvě místa za ním.

Cyklokrosový závod seriálu GVA v Loenhoutu (Belgie):
1. Nijs 1:01:12, 2. Albert (oba Belg.) -7, 3. Štybar (ČR) -17, 4. De Knegt (Niz.) -1:21, 5. Peeters -1:42, 6. D. Vanthourenhout (oba Belg.) -1:45, ...11. Dlask -2:01, 13. Šimůnek -2:31, 44. Klouček (všichni ČR) -5:17.