Druhý díl Tour vyhrál Boonen, v čele zůstal Zabriskie

LES ESSARTS

Druhé pokračování cyklistické Tour de France svědčilo spurtérům a pro etapový vavřín si po 181 kilometrech dojel Belgičan Tom Boonen. V čele průběžného pořadí se po neděli udržel David Zabriskie z USA, jenž triumfoval v úvodní časovce jednotlivců. Šestinásobný vítěz Tour Lance Armstrong zůstává s dvousekundovou ztrátou druhý.

Rovinatý profil trati využila k úniku hned brzy po startu z Challans čtyřčlenná skupina. V ní nechyběl domácí Thomas Voeckler, jenž loni dlouho nosil žlutý trikot, ani talentovaný Maďar Laszlo Bodrogi. Ten obsadil v sobotní jízdě proti chronometru pátou příčku a dnes tedy útočil na Zabriskieho pozici.

Peloton tažený členy jeho týmu CSC však nenechal nic náhodě a zhruba čtyři kilometry před cílem příběh kvarteta uprchlíků skončil. V hromadném finiši měl pak nejvíce sil Boonen, jenž se radoval ze svého celkově třetího etapového vítězství na Tour v kariéře; letos vyhrál již podvanácté.

Za vítězem letošních závodů Kolem Flander či Paříž-Roubaix skončil na druhém místě Nor Thor Hushovd. Třetí byl velký favorit spurtérských závěrů Robbie McEwen z Austrálie.

V pelotonu jen s minimální ztrátou dnes vedle Zabriskieho dojel i Lance Armstrong, jenž na svého krajana ztrácí v průběžném pořadí dvě sekundy. Armstrongův pomocník z týmu Discovery Channel Pavel Padrnos skončil v etapě 125., celkově mu patří 32. příčka.

Také pondělní třetí etapa bude rovinatá, měří 212,5 km a vede z La Chataigneraie do Tours.