Po hromadném pádu vyhrál šestou etapu na Tour Bernucci

Hromadný pád v jedné z posledních zatáček v Nancy poznamenal závěr šesté etapy Tour de France. Pro vítězství si relativně v poklidu dojel Ital Lorenzo Bernucci, jenž se jako jeden z mála cyklistů v čele pelotonu nehodě vyhnul. Pádu ušel i vedoucí muž průběžného pořadí Lance Armstrong, který dojel s devatenáctisekundovým odstupem.

Kvůli událostem před koncem však ztratil několik sekund na ve čtvrtek druhého Kazacha Alexandra Vinokurova, jenž se posunul na celkově druhé místo a je 53 sekund za šestinásobným vítězem Tour. Třetí příčka patří Bobbymu Julichovi. Do první desítky se již dostal Jan Ullrich, který je devátý.

Jako první v závěru etapy uklouzl za deště na mokrém asfaltu Francouz Christophe Mengin, jenž byl společně s dalšími čtyřmi jezdci od 38. kilometru v úniku. Jeho kolegy hlavní pole krátce před cílem dostihlo, ale domácí závodník měl ještě stále velkou šanci na výhru. Po pádu však Mengin skončil v ochranné bariéře a brzy ho následovaly zhruba dvě desítky cyklistů.

Po 199 kilometrech si tak dojel do cíle se zdviženýma rukama pro své první profesionální vítězství Bernucci, jehož následovali Vinokurov a Němec Robert Förster.

V pátek se podívají jezdci do sousedního Německa. Sedmá etapa se startem v lotrinském Luneville měří 228 km a končí v Karlsruhe.

Výsledky - 6. etapa (199 km):
1. Bernucci (It.) 4:12:52 hod., 2. Vinokurov (Kaz.) -3, 3. Förster (Něm.), 4. Furlan (It.), 5. Hushovd (Nor.), 6. Kirchen (Luc.), 7. Bortolami (It.), 8. Martinez (Šp.), 9. Glomser (Rak.), 10. Arvesen (Nor.) všichni -7.
Průběžné pořadí:
1. Armstrong (USA) 17:58:23 hod., 2. Vinokurov -53, 3. Julich, 4. Hincapie (oba USA) oba -55, 5. Voigt (Něm.) -1:04, 6. Popovyč (Ukr.) -1:16, 7. Arvesen -1:20, 8. Rubiera (Šp.) -1:21, 9. Ullrich (Něm.) -1:24, 10. Savoldelli (It.) -1:33.