Jiménez opět posunul výši věku vítěze European Tour

Victoria

Miguel Ángel Jiménez prostě nestárne! Na Hong Kong Open pokořil svůj vlastní rekord coby nejstaršího vítěze na European Tour, který vytvořil před rokem na stejném turnaji. Obhajoba titulu se mu podařila ve věku 49 let a 337 dnů, když po dramatickém finálovém kole porazil Velšana Stuarta Manleyho a Thajce Proma Meesawata až v play off.

Španělský golfista Miguel Ángel Jiménez pózuje s trofejí pro vítěze Hong Kong Open.

Jiménez si tak dal předčasně dárek ke svým jubilejním 50. narozeninám, které oslaví 5. ledna. A snad i očekávaná oslava na horách dopadne lépe než před rokem, kdy si koncem prosince při lyžování ve Španělsku zlomil nohu. Kvůli ní vstoupil do sezony až koncem dubna.

Velmi rychle se ale dostal do tempa a už začátkem května skončil dělený čtvrtý na BMW PGA Championship. Do konce sezony, kterou zakončil děleným osmým místem v Dubaji, si připsal ještě čtyři umístění v top 10, vypadalo to však, že letos se turnajového titulu nedočká.

Dočkal se. Na poslední možnou chvíli slaví jubilejní 20. titul na European Tour v kariéře.

V Hongkongu triumfoval Jiménez počtvrté v kariéře

V Hongkongu po pomalejším rozjezdu, když první kolo došel v paru (70), své výkony stupňoval a po kolech za 67, 65 a 66 byl po finálovém kole na výsledku -12. V tu chvíli tak vyrovnal výsledek Meesawata, o chvilku později pak na stejné skóre dosáhl po fantastickém birdie po chip-inu na poslední jamce také Manley. Na řadu tak přišla rozehrávka tří hráčů.

Hned na její první jamce, kterou byla znovu osmnáctka, ale prokázal Jiménez nejvíce zkušeností. Jako jediný sáhl po riskantním driveru, díky kterému měl ale druhou ránu oproti svým soupeřům výrazně kratší, čehož využil k rozhodujícímu birdie. A mohl začít slavit.

"Miluji toto místo, miluji toto hřiště a miluji tento turnaj," řekl s trofejí v ruce dojatý Španěl, který turnaj v Hongkongu vyhrál už počtvrté v kariéře. Kromě loňského roku zde uspěl ještě v sezonách 2005 a 2008. A o další vítězství bude nejspíše usilovat i za rok. Už jako padesátník.

Golfový turnaj evropského okruhu PGA v Hongkongu (par 70, dotace 1,3 miliónu dolarů):