Golfista Haas vyhrál první turnaj po loňské zlomenině zápěstí

La Quinta

Americký golfista Bill Haas vyhrál turnaj v kalifornské La Quintě, kde před pěti lety získal svůj první titul na americké PGA Tour. Dvaatřicetiletý hráč zvítězil o jednu ránu před pěticí soupeřů a získal šek na více než milión dolarů.

Golfista Bill Haas pózuje s trofejí pro vítěze turnaje v La Quinta.

Pro Haase to byl šestý triumf v prestižním seriálu, ale první od roku 2013 a také od zlomeniny zápěstí z loňského dubna, kdy upadl na schodech. Vítězstvím na turnaji Humana Challenge, který se dříve hrál jako Bob Hope Classic, překvapil i sám sebe. I proto, že šlo o jeho první start od začátku listopadu.

"Kdybyste mi před týdnem někdo řekl, že se mi tohle povede, tak bych se vám vysmál," uvedl Haas, který si stěžoval na trápení při odpalech. "I dneska jsem bojoval se svým švihem, ale vydřel jsem si to až do konce," řekl golfista, který prožil horkou chvilku na poslední jamce, na které zvládl ošidný úder z kraje bunkeru a uhájil první příčku.

Dělené 15. místo obsadil Alex Čejka. Český rodák s německým pasem byl po druhém kole sedmý a po třetím dnu mu patřila devátá pozice. I když se v Top Ten neudržel, vybojoval nejlepší výsledek na PGA Tour za poslední čtyři roky.

Golfový turnaj amerického okruhu PGA Humana Challenge v La Quintě (par 72, dotace 5,7 miliónu dolarů):