Strachová zajela nejlepší výsledek sezóny, v Lienzu byla dvanáctá

Lienz

Lyžařka Šárka Strachová obsadila 12. místo ve slalomu Světového poháru v Lienzu a dosáhla nejlepšího výsledku v sezóně. Stejně jako v předchozím slalomu v Courchevelu zvítězila Rakušanka Marlies Schildová, která si připsala 35. prvenství v této disciplíně a v čele historických tabulek předstihla Švýcarku Vreni Schneiderovou.

Slalomářka Šárka Strachová.

Na 34. vítězství čekala Schildová bezmála dva roky, během nichž jí potkalo i vážně zranění kolena. "Nemůžu tomu uvěřit, ale teď je ten rekord už opravdu jenom můj. Před Courchevelem jsem z toho už byla nervózní, každý o tom mluvil, musela jsem to zlomit. A opravdu je to rozdíl, je to znát i v tréninku, jsem teď mnohem uvolněnější," řekla Schildová.

Strachová v nevlídném počasí a částečně v mlze postoupila do druhého kola 17. časem. "Byl to dnes hodně náročný závod. Docela velká mlha, pršelo, viditelnost nebyla ideální, podmínky náročné. Ale to je lyžování, počasí k tomu patří," uvedla na facebooku. "Kopec je těžký, slalom byl dlouhý, takže to nebylo dneska jednoduché," dodala.

Doufá, že v trendu bude pokračovat

V druhé jízdě dokázala svou pozici vylepšit, na vítězku nakonec ztratila 2,66 sekundy. Bodovala podruhé v sezoně, v polovině prosince byla ve slalomu v Courchevelu osmnáctá. "Doufám, že v trendu vylepšování budu pokračovat dál," řekla Strachová, která zaznamenala nejlepší výsledek od lednového závodu ve Flachau, kde byla osmá.

Do olympijských her ji čekají ještě tři slalomy - Bormio, Flachau a Maribor. "Leden bude hodně náročný, budu také hodně trénovat, ale dneska byl výkon lepší než v minulých závodech," pochvalovala si. "Ještě nejsem úplně spokojená, protože to není rozhodně mých 100 procent. V první jízdě jsem pokazila spodní část, v druhé horní, chtělo by to dát dohromady," řekla.

České slalomářce pomohly i výpadky několika favoritek. Druhé kolo nedokončily například Maria Pietiläová-Holmnerová ze Švédska nebo Rakušanka Kathrin Zettelová, kterým po úvodní jízdě patřilo druhé a třetí místo.

Další české reprezentantky Martina Dubovská a Kateřina Pauláthová nedokončily první kolo.

Vedení po prvním kole neudržela osmnáctiletá mistryně světa Mikaela Shiffrinová z USA, která se mohla stát nejmladší ženou, jež by vyhrála pět slalomů SP v jednom roce. Na Schildovou, která byla po prvním kole až šestá, ztratila 41 setin, těsně však před ní udržela první místo v průběžném pořadí disciplíny.

Celkově pořadí SP nově vede Němka Maria Höflová-Rieschová, která dnes dojela třetí.