Vonnová opět vítězí. Po sjezdu si v Zauchensee podmanila i super-G

Zauchensee

Po sjezdu triumfovala americká lyžařka Lindsey Vonnová i v Super-G. V závodě Světového poháru v rakouském Zauchensee nenašla přemožitelku a na vedoucí ženu seriálu Larou Gutovou ze Švýcarska ztrácí jen 38 bodů.

Americká lyžařka Lindsey Vonnová.

Jediná česká závodnice na startu Klára Křížová zaostala za vítězkou o 4,40 sekundy a umístila se v páté desítce. Od bodované třicítky ji na 43. příčce dělilo 1,31 sekundy.

Na čas Vonnové dlouho útočila Němka Viktoria Rebensburgová, která na posledním mezičase vedla před Američankou o 35 setin. Po velké chybě těsně před cílem ale musela téměř zastavit a nakonec obsadila se ztrátou 1,85 sekundy jedenácté místo.

"Byl to perfektní víkend," pochvalovala si Vonnová, jež před zastávkou SP v Zauchensee ztrácela v celkovém pořadí na Gutovou 158 bodů. "Myslela jsem, že mě Lara nebo Vicky porazí. V prostředku jsem jela trochu moc opatrně, mohla jsem to jet čistěji. Spodek jsem ale sjela dobře," řekla po 26. vítězství v superobřím slalomu v kariéře.

Rebensburgová byla ze zaváhání hodně rozladěná. "Až do té chyby to byla dobrá jízda, o to víc mě to štve," řekla šestadvacetiletá Němka. "Je ale dobré vědět, že můžete s Vonnovou závodit, když se vám jízda povede. Jsem přesvědčená, že to jednou vyjde," dodala.

Jednatřicetiletá Vonnová, jež v SP debutovala v roce 2000, rozšířila svou rekordní bilanci o 73. vítězství v kariéře. V superobřím slalomu vyhrála i druhý závod v sezóně a vede pořadí disciplíny. Průběžně druhá je Rakušanka Cornelia Hütterová, která dnes skončila stejně jako v prosincovém závodu v Lake Louise třetí.