Washington - Detroit 106:82NBA: Veselý se vyfauloval, čtyřmi body přesto přispěl k vítězství Wizards

New York

Washington zvítězil nad Detroitem 106:82, Jan Veselý k tomu přispěl čtyřmi body a dvěma doskoky. Český reprezentant odehrál osm minut, po šestém faulu musel v závěrečné čtvrtině střídat.

Český basketbalista v dresu Washingtonu Jan Veselý se snaží zablokovat Kevina Lovea.

Basketbalisté Portlandu prohráli v NBA o jediný bod s obhájci titulu z Miami a opustili první pozici v Západní konferenci. Hosté přitom došli k vítězství 108:107 bez své tradiční opory LeBrona Jamese, který si v předchozím utkání proti Sacramentu poranil tříslo a kotník.

Čtyřnásobný nejlepší hráč ligy James se sice před zápasem v Portlandu rozcvičoval, ale nakonec do utkání nezasáhl. Jeho vůdčí úlohu převzal Chris Bosh, který si vylepšil střelecké maximum v sezóně na 37 bodů a trojkou půl sekundy před koncem zápas rozhodl.

Čtyřiceti body se blýskl Blake Griffin z Los Angeles Clippers při vítězství 98:90 nad Utahem. Jeho spoluhráči Chrisi Paulovi těsně unikl triple-double, k 21 bodům přidal deset doskoků a devět asistencí.

O pozici nejlepšího týmu ligy se nyní s Oklahomou City dělí Indiana, která si 24. vítězství v sezóně připsala v domácím utkání proti Brooklynu (105:91). Dallas vyhrál v Chicagu vysoko 105:83, naopak zápas Atlanty s Charlotte rozhodlo až prodloužení (118:116).

2.Portland3024680,0
3.Minnesota30151550,0