Nymburk při premiéře v Královce zdolal basketbalisty USK

Basketbalisté Nymburku oslavili svou premiéru v nové pražské hale Královka vítězstvím. V dohrávce 13. kola porazili USK Praha 68:48 a připsali si šestou ligovou výhru za sebou. Hvězdou úterního programu 24. kola se stal Lamb Autrey z Jindřichova Hradce, který zaznamenal premiérový triple double v této sezóně NBL za 20 bodů, 10 asistencí a 13 doskoků a pomohl k výhře 88:80 nad Svitavami.

Nymburský basketbalista Jiří Welsch se zdraví s fanoušky

Hala Královka se pro Nymburk stává novým domovským stánkem pro mezinárodní zápasy, nejprve se ji však rozhodl vyzkoušet v ligovém duelu.

Nymburk sice od začátku vedl, ale v novém prostředí se mu příliš nevedlo v útoku, a tak se dlouho hrálo poměrně vyrovnaně. Domácím se nedařilo odskočit na více než 10 bodů. A to i přesto, že český mistr nastoupil s téměř kompletním kádrem. Z opor chyběli jen Chester Simmons a Derek Raivio, po zranění se již do hry zapojil klíčový hráč týmu Darius Washington.

Mladý tým USK favorita trápil a v 25. minutě se dokonce dostal do vedení po koši Lukáše Feštra. Jenže na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny Nymburk nedovolil soupeři přes sedm minut ani bod a šňůrou 16:0 rozhodl o svém vítězství. Šňůru táhl Garrett Stutz, který během ní dal osm ze svých 15 bodů.

Sedmý nejlepší individuální výkon sezóny předvedl Autrey. Především velmi dobrým výkonem v druhém poločase dotáhl Jindřichův Hradec k výhře a zabránil tomu, aby Jihočeši zakončili rok třetí prohrou za sebou.

Zatímco v první půli tolik vidět nebyl, hned na začátku druhé poslal trojkou svůj tým do vedení, které už Jindřichův Hradec pod dirigentskou taktovkou Autreyho nepustil. Americký rozehrávač tak v užitečnosti jen těsně zaostal za svým nejlepším výkonem z říjnového duelu s Kolínem, kdy se blýskl 35 body. Svitavám k odvrácení prohry nepomohlo ani 16 bodů, osm doskoků a sedm asistencí rozehrávače Michala Šotnara.

Čtvrtou prohru za sebou zaznamenalo Brno, které podlehlo Prostějovu 68:87, a také Ústí nad Labem. To doma nestačilo na Opavu 83:91.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 24. kolo:
Jindřichův Hradec - Svitavy 88:80 (21:20, 42:44, 71:60)
Nejvíce bodů: Autrey 20, White 16, Vošlajer 14, Novák 12 - Šotnar a Votroubek po 16, Teplý a Špaček po 14. Fauly: 26:22. Trestné hody: 23/13 - 26/19. Trojky: 11:9. Doskoky: 44:34.
Ostrava - Kolín 88:72 (26:15, 53:39, 70:57)
Nejvíce bodů: Rohde 25, Dougherty 19, Muirhead a Zbránek po 14 - Chán 15, Machač a Horák po 13, Vocetka 12. Fauly: 23:21. Trestné hody: 15/11 - 28/22. Trojky: 9:6. Doskoky: 48:36.
Ústí nad Labem - Opava 83:91 (14:24, 31:43, 51:66)
Nejvíce bodů: Vette 27, Laroche 17, Čarnecký 16, Rahon 11 - Dokoupil a Gniadek po 20, Blažek 19, Cvek 12. Fauly: 20:26. Trestné hody: 22/12 - 19/17. Trojky: 9:12. Doskoky: 30:35.
Brno - Prostějov 68:87 (15:22, 33:48, 50:70)
Nejvíce bodů: Zachrla 14, Prášil 13, Šiška 9 - Steffel 20, Marko 16, Slezák 13, Tomanec 11. Fauly: 23:23. Trestné hody: 16/9 - 17/13. Trojky: 3:8. Doskoky: 25:34.
Dohrávka 13. kola:
Nymburk - USK Praha 68:48 (17:14, 34:27, 49:43)
Nejvíce bodů: Stutz 15, Benda 9, Hruban a Bartoň po 8 - Krušič 16, Feštr 11, Mareš 8. Fauly: 21:17. Trestné hody: 11/5 - 16/8. Trojky: 3:2. Doskoky: 28:24.