Oklahoma - Phoenix 137:134 PPImpozantní comeback! Durant se vrátil po zranění 44 body

Po dvoutýdenní pauze zaviněné zraněním kotníku se Kevin Durant vrátil do sestavy basketbalistů Oklahomy impozantním způsobem. V silvestrovském utkání NBA proti Phoenixu nastřílel nejužitečnější hráč minulé sezóny 44 bodů, přidal 10 doskoků a sedm asistencí a měl hlavní podíl na vítězství 137:134 v prodloužení.

Tim Duncan ze San Antonia v utkání NBA s týmem New Orleans.

Oklahoma spoléhala na Duranta o to víc, že už po 17 minutách přišla o druhého tahouna Russella Westbrooka, jenž nasbíral dvě technické chyby. Předtím stihl nastřílet 20 bodů.

"Spoluhráči to za mě oběhali a připravovali mi otevřené střely. Já se je jen snažil zakončovat. Při střelbě jsem se cítil dobře a vítězství chutná ještě líp," řekl Durant, jenž proměnil 13 s 23 střel z pole a všech 12 trestných hodů.

Nastavení muselo rozhodnout také zápas San Antonia s New Orleansem, v němž obhájci titulu vyhráli 95:93. Předtím Spurs tři domácí zápasy v prosinci, které dospěly do prodloužení, prohráli. Tentokrát uspěli hlavně díky výkonu Manu Ginobiliho, jenž dal šest ze svých 26 bodů v přidané pětiminutovce.

Jeho spoluhráč Tim Duncan si připsal za 16 bodů a 10 doskoků 814. double double v kariéře a na pátém místě historického pořadí se dotáhl na legendárního Karla Malonea.

LeBron James vynechal druhý zápas po sobě kvůli bolavému kolenu a Cleveland utrpěl třetí porážku v řadě. S Milwaukee doma prohrál 80:96. Cavaliers chyběl i Kevin Love kvůli potížím se zády a Bucks toho dokonale využili. K vítězství je dovedl 26 body Brandon Knight. Za Cleveland, který dal ve třetí čtvrtině jen sedm bodů, nastřílel 25 bodů Kyrie Irving.

New York zakončil rok devátou porážkou za sebou, když podlehl na palubovce Los Angeles Clippers 78:99. Po sérii čtyř nezdarů naopak uspěl Boston, který doma zdolal Sacramento 106:84.