Denver - LA Lakers 107:111Bryant hrál jako zamlada a 31 body dotáhl Lakers k výhře

New York

Basketbalisté Los Angeles Lakers smazali v úterním utkání NBA na hřišti Denveru ztrátu 21 bodů a zvítězili 111:107. Kobe Bryant k výhře pomohl 31 body a navíc v obraně přibrzdil rozjetého Willa Bartona.

Basketbalista Los Angeles Lakers Kobe Bryant

Náhradník Barton nastřílel v prvním poločase 23 bodů a Denver v jednu chvíli vedl 64:43. Lakers se však zlepšili a dokázali zápas otočit. Bryant, který nastoupil po jednozápasové absenci kvůli problémům s ramenem, 31 body vyrovnal své sezónní maximum.

"Barton si s námi v první půli dělal, co chtěl. Zeptal jsem se Kobeho, jestli ho nechce bránit. On řekl, že jasně, že ho zmákne. A pak mu dovolil jen dva body, to je prostě úžasné," řekl po utkání nadšený trenér Lakers Byron Scott.

Sedmatřicetiletý Bryant se po bídném vstupu do sezóny zlepšil a v prosinci podává dobré výkony. Novináři se ho proto po utkání v Denveru ptali, zda nechce přehodnotit své rozhodnutí o konci kariéry. "Vůbec. Ani trochu o tom nepřemýšlím," uvedl Bryant.

Obrat se povedl i hráčům Detroitu, kteří porazili Miami 93:92, přestože prohrávali až o 18 bodů. Pistons přestříleli soupeře na trojky 15:4. Vítěznou střelu trefil Kentavious Caldwell-Pope 55 sekund před koncem.

Ve skvělé formě hraje DeMar DeRozan, který 28 body dovedl Toronto k výhře v Dallasu. Raptors ovládli první čtvrtinu 32:16, v utkání ani jednou neprohrávali a zvítězili 103:99.