S. Williamsová - Watsonová 6:2, 4:6, 7:5Serena Williamsová utekla hrobníkovi z lopaty, Britka senzaci nedotáhla

Domácí tenistka Heather Watsonová byla na Wimbledonu blízko k prvotřídní senzaci, když ve třetím setu vedla nad největší favoritkou v ženské dvouhře Serenou Williamsovou 3:0 a posléze i 5:4 při vlastním servisu. Z postupu do osmifinále se přesto raduje pětinásobná wimbledonská vítězka, která se v dalším zápase utká se svou sestrou Venus.

Radost Sereny Williamsové během zápasu s domácí Heather Watsonovou.

"Hrála neskutečně. Skoro měla vyhraný zápas, měla k dispozici dva brejky," připomněla po zápase Williamsová. Do zápasu se starší sestrou půjde v roli favoritky. "Venus je tady ale v lepší formě než já. Ale ať postoupí kterákoliv z nás, bude to dobře," dodala.

Čtvrtá nasazená Ruska Maria Šarapovová ani ve třetím utkání v letošním Wimbledonu neztratila set a po výsledku 6:4 a 6:3 porazila Rumunku Irinu-Camelii Beguovou. Podobně je na tom Novak Djokovič, Srb zdolal Australana Bernarda Tomice třikrát 6:3. Na turnaji už ve 3. kole naopak skončil sedmý nasazený Kanaďan Milos Raonic, který nestačil na Nicka Kyrgiose. Australan zvítězil 5:7, 7:5, 7:6 a 6:3.

Ani set neztratil vítěz French Open Stan Wawrinka ze Švýcarska, který postoupil do osmifinále přes Španěla Fernanda Verdaska. V All England Clubu už nepokračuje Bulhar Grigor Dimitrov, jenž nevýraznou sezónu nevylepší ani v Londýně. Dimitrov, loňský semifinalista, ani v pátém měření sil nestačil na Richarda Gasqueta.

S dobrou formou přijela do Londýna Američanka Coco Vandewegheová. Sedmačtyřicátá hráčka světa ve druhém kole vyřadila Karolínu Plíškovou a dnes Australance Samantě Stosurové dovolila jen dva gamy. Vandewegheová bude příští soupeřkou Lucie Šafářové.

Jediný nedohraný zápas pátečního programu byl ten mezi Američanem Johnem Isnerem a Marinem Čiličem. Duel dvou ranařů byl v pátém setu za stavu 7:6 6:7, 6:4 6:7 a 10:10 z pohledu Čiliče přerušen pro tmu. Dohrávat se bude v sobotu.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 26,5 miliónu liber):