Vonnová je před Vancouverem k neporažení. Vyhrála i čtvrtý sjezd SP

HAUS IM ENNSTAL

Americká lyžařka Lindsey Vonnová je v olympijské sezóně v úžasné formě a prakticky k neporažení. Svou nadvládu dokázala znovu v rakouském Hausu im Ennstal, kde vyhrála i čtvrtý sjezd Světového poháru. Na témže místě triumfovala také v pátek. Měsíc před Vancouverem její výkony nahánějí strach soupeřkám.

Vonnová v sobotu zvládla trať v čase 1:09,12 a o čtrnáct setin sekundy porazila Švýcarku Nadju Kamerovou. Ingrid Jacquemodová z Francie byla na třetím místě o další dvě setiny pomalejší.

Pětadvacetiletá Američanka si díky triumfu upevnila vedení v průběžném pořadí SP. Do čela celkové klasifikace se vrátila po pátečním sjezdu, kdy z prvního místa sesadila Němku Mariu Rieschovou.

Vonnová už v této sezoně dvakrát triumfovala v Lake Louise. Nejrychlejší čas zajela také ve Val d'Isere ve sjezdu do kombinace, kterou díky tomu vyhrála.

Česká lyžařka Klára Křížová obsadila v Hausu im Ennstal 53. místo.

Sjezd žen Světového poháru v Hausu im Ennstal (Rakousko):
1. Vonnová (USA) 1:09,12, 2. Kamerová (Švýc.) -0,14, 3. Jacquemodová -0,16, 4. Rollandová (obě Fr.) -0,35, 5. Pärsonová (Švéd.) -0,40, 6. Stygerová (Švýc.) -0,42, 7. M. Rieschová (Něm.) -0,46, 8. Merighettiová (It.) -0,54, 9. Cooková (USA) -0,56, 10. Janyková (Kan.) -0,69, ...53. Křížová (ČR) -2,46.
Průběžné pořadí sjezdu (po 4 z 8 závodů): 1. Vonnová 400 b., 2. M. Rieschová 236, 3. Pärsonová 215, 4. Brydonová (Kan.) 176, 5. Rollandová 140, 6. Kamerová 127.
Průběžné pořadí SP (po 16 z 33 závodů): 1. Vonnová 794, 2. M. Rieschová 695, Zettelová (Rak.) 569, 4. Pärsonová 471, 5. Mazeová (Slovin.) 411, 6. Aubertová (Fr.) 340, ...10. Záhrobská (ČR) 253.