Populární Barney bojuje s cukrovkou, přesto míří do semifinále MS

Jedním z nejlepších hráčů šipek současnosti je Nizozemec Raymond van Barneveld. Populární „Barney“ vyhrál mistrovství světa v roce 2007 a nyní bojuje o další titul v Alexandra Palace v Londýně. Dvaačtyřicetiletý Nizozemec se již na šampionátu blýskl perfektním setem, když dokázal set (501 bodů) ukončit pouhými devíti šipkami.

Raymond van Barneveld

To bylo ve druhém kole proti Irovi Brendanu Dolanovi, jehož rodák z Haagu zdolal 4:0. Naposledy si poradil s Kevinem Painterem 4:1, na konci ale vypadal hodně unaveně.

„Ve čtvrtém setu jsem byl opravdu hodně vyčerpaný. V srpnu jsem zjistil, že mám cukrovku,“ cituje BBC Barnevelda, který v Londýně prohrál jediný set.

Ve čtvrtfinále se van Barneveld utká s Ronniem Baxterem, který si hladce poradil 4:1 s Colinem Lloydem. Baxter je poprvé ve čtvrtfinále MS od roku 2002.

Na vítězství van Barnevelda si můžete vsadit v kursu 1,45, na výhru Baxtera vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,37.