Wimbledon: Novák a Peschkeová do 3. kola, Štěpánek dohrál

Další dva zástupce bude mít český tenis ve třetím kole Wimbledonu. Tomáše Berdycha a Nicole Vaidišovou ve čtvrtek doplnili ještě Jiří Novák a Květoslava Peschkeová. Ta ve druhém kole vyřadila Rusku Zvonarevovou, zatímco Novák porazil Francouze Santora a vyrovnal tak ve Wimbledonu svoje maximum z roku 2003. Turnaj naopak skončil pro Radka Štěpánka.

Ve druhém kole vypadl nejlepší český tenista současnosti Radek Štěpánek. Čtrnáctý nasazený hráč prohrál s domácím Andrewem Murraym, který v hlavní soutěži startuje jen díky divoké kartě od pořadatelů. Osmnáctiletý hráč, jemuž ve světovém žebříčku pro nasazování do turnajů patří až 312. příčka, vyhrál třikrát 6:4.

Zatímco před dvěma lety Novák ve druhém kole Wimbledonu lehce vyřadil Španěla Ferrera ve třech setech, tentokrát musel k postupu vynaložit více úsilí. Nad Santorem sice první set vyhrál 6:1, ale zkušený Francouz poté vyrovnal a ve třetím setu měl český reprezentant spíše více štěstí.

Většinu setu totiž prohrával, ale nakonec byl v závěrečném tiebreaku úspěšnější. Čtvrtou sadu pak vyhrál poměrem 6:3 a po téměř třech hodinách se mohl radovat z postupu. V utkání Novák zaznamenal osm es a dařil se mu přechod k síti.  Jeho dalším soupeřem bude Max Mirnyj z Běloruska.

Češi ve Wimbledonu 2005:
Muži, dvouhra - 2. kolo:
Novák (28-ČR) - Santoro (Fr.) 6:1, 4:6, 7:6 (7:4), 6:3, Murray (Brit.) - Štěpánek (14-ČR) 6:4, 6:4, 6:4.
Muži, čtyřhra - 1. kolo:
Suk, Vízner (11-ČR) - Gimelstob, Macphie (USA) 6:3, 6:7 (8:10), 7:6 (8:6), 7:6 (7:3), Black, Ullyett (4-Zim.) - Berdych, Mayer (Něm.) 6:4, 6:1, 6:2.
Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Peschkeová (ČR) - Zvonarevová (11-Rus.) 1:6, 6:4, 6:3
Ženy, čtyřhra - 1. kolo:
Hopkinsová, Washingtonová (USA) - Benešová, Voskobojevová (ČR/Rus.) 7:6 (7:5), 6:1, Strýcová, Loitová (15-ČR/Fr.) - Randriantefyová, Tuová (Madag./USA) 6:3, 7:5, Kuzněcovová, Mauresmová (Rus./Fr.) - Koukalová, Cervanová (ČR/SR) 7:5, 6:2, Chládková, Razzanová (ČR/Fr.) - Vaidišová, Liněcká (ČR/Rus.) 6:4, 6:3, G. Navrátilová, Paštiková (16-ČR) - Dechyová, Špremová (Fr./Chorv.) 7:6 (8:6), 6:4.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
Levinský, Čakvetadzeová (ČR/Rus.) - Rodriguez, Židkovová (Arg./Rus.) 6:2, 6:7 (5:7), 8:6.