Wimbledon: Vaidišová ani Berdych na osmifinále nedosáhli

Bez úspěchu skončila snaha dvou českých tenistů postoupit v pátek do osmifinále Wimbledonu. Tomáš Berdych neuhrál ve třetím kole proti Američanovi Tayloru Dentovi ani set, Nicole Vaidišová nestačila na pátou nasazenou Světlanu Kuzněcovovou z Ruska po výsledku 5:7, 7:6 a 2:6. V sobotu budou o postup do osmifinále bojovat ještě Jiří Novák a Květoslava Peschkeová.

Šestnáctiletá Vaidišová hrála na trávě ve Wimbledonu poprvé v kariéře a při své premiéře dosáhla na třetí kolo. Tam dělala poslední vítězce US Open svou agresivní hrou problémy. V prvním setu měla při svém servisu v desáté hře setbol, ale pokazila forhend a přišla o podání i sadu. Druhý set vyhrála ve zkrácené hře, ale v rozhodující sadě už nestačila.

"Hrála jsem dobře a jsem hodně zklamaná, protože jsem měla dost šancí, které jsem nevyužila," řekla Vaidišová na tiskové konferenci po utkání. "Ve třetím setu jsem začala špatně. Ona je zkušenější, což v závěru ukázala," uvedla 33. hráčka světa.

Vaidišová udělala jen o pět chyb více než Kuzněcovová, měla 42 vítězných úderů, dala devět es, ale zaznamenala také sedm dvojchyb. "Její hra je nevyzpytatelná. Musela jsem si na její styl zvyknout. Dá ránu, ale i slabý úder a servis má dobrý," prohlásila Ruska.

Utkání trvalo dvě hodiny a dvanáct minut. "Je mi teprve šestnáct a stále mám čas se učit," řekla Vaidišová. Svěřenkyně svého otce Aleše Kodata doufá, že si vezme z prohry ponaučení. "Teď převládá zklamání a je brzy hledat nějaká pozitiva," dodala.

Po Nicole Vaidišové se do osmifinále Wimbledonu nedostal ani Tomáš Berdych. Český hráč stejně jako loni na olympiádě v Aténách nestačil na Američana Taylora Denta a v dnešním utkání třetího kole na trávě v All England Clubu prohrál 3:6, 6:7 a 3:6.

Muži, dvouhra - 3. kolo:
Dent (24-USA) - Berdych (ČR) 6:3, 7:6 (7:5), 6:3.
Muži, čtyřhra - 1. kolo:
Hernych, Zíb (ČR) - Novák, Pála (ČR) 0:6, 7:6 (7:4), 7:6 (9:7), 4:6, 6:3.
Ženy, dvouhra - 3. kolo:
Kuzněcovová (5-Rus.) - Vaidišová (27-ČR) 7:5, 6:7 (5:7), 6:2.
Ženy, čtyřhra - 2. kolo:
Strýcová, Loitová (15-ČR/Fr.) - Židkovová, Perebijnisová (Rus./Ukr.) 3:6, 6:4, 7:5, Duševinová, Peerová (Rus./Izr.) - G. Navrátilová, Paštiková (16-ČR) 6:2, 6:7 (7:9), 8:6.

6 : 1, 6 : 3 Vondroušová - Rogersová 6 : 1, 6 : 3 konec
20240426T16 : 30:00+0200