Ve Wimbledonu už dohrála i Peschkeová

Bez české účasti ve dvouhře už bude pokračovat grandslamový tenisový turnaj ve Wimbledonu. Poslední česká zástupkyně Květoslava Peschkeová prohrála v osmifinále s osmou nasazenou Naděždou Petrovovou z Ruska 7:6, 6:7 a 3:6. Devětadvacetiletá Peschkeová přitom měla k postupu velmi blízko, ale ve druhém setu nevyužila dva mečboly.

Do zápasu Peschkeová nevstoupila nejšťastněji. Než se stačila pořádně rozkoukat, už prohrávala v prvním setu 0:3. Dokázala se ale vzpamatovat a nesmírně vyrovnaný zápas dovést napoprvé do tie-breaku, ve kterém byla úspěšnější poměrem 7:5.

Zkrácenou hrou končil i druhý set, tentokrát však byla úspěšnější Petrovová. A to i přesto, že česká tenistka měla dvakrát na raketě mečbol při stavech 6:5 a 7:6. Ruska ale pokaždé nepříznivý stav odvrátila, srovnala na 7:7 a dalšími dvěma úspěšnými míči získala sadu pro sebe.

Ve třetím setu už měla favorizovaná Petrovová jasně navrch, stejně jako v prvním si vypracovala tříbodový náskok a tentokrát jej nepromarnila.

Češi ve Wimbledonu 2005:
Muži, čtyřhra - 2. kolo:
Schüttler, Waske (Něm.) - Hernych, Zíb (ČR) 6:4, 6:7 (1:7), 6:7 (2:7), 6:2, 7:5.